15 września 2020 Wyłączono przez redakcja

 Już w najbliższy piątek, 18 września zapraszamy na rozpoczęcie tegorocznej edycji  „Wolności czytania”. Tego dnia o godz. 15.00 spotkamy się w Restauracji „Literacka” (ul. Sienkiewicza, naprzeciw Chorzowskiego Centrum Kultury) z profesorem Ryszardem Koziołkiem. Znany literaturoznawca, a od kilku tygodni także rektor Uniwersytetu Śląskiego, w rozmowie z Michałem i Kacprem Łukowiczami, przybliży nam temat „Jak myśleć literaturą”.

21 września na godz. 18.00 zaprosimy do Księgarni Dopełniacz na spotkanie z Martą Matyszczak, autorką powieści „Las i ciemność” z serii „Kryminały pod psem”, a dwa dni później 23 września także na godz. 18.00 do I LO w Chorzowie na rozmowę z Dariuszem Zalegą, który w książce „Zbuntowany Śląsk” przybliżył temat udziału Ślązaków w walce z faszyzmem w Hiszpanii w latach 30. XX wieku. Wszystkie te wydarzenia organizujemy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Słowaka.
Wielką atrakcją będzie zapewne impreza planowana na 
26 września pod hasłem „Rynek komiksu i fantastyki”. Będą konkursy z nagrodami, pokazy, warsztaty, spotkania autorskie oraz pokaz filmu, powstałego na motywach komiksu.
Najmłodszym proponujemy wraz z Chorzowskim Centrum Kultury spektakl „Księga dżungli” (
4 października), podczas którego nie zabraknie literackich niespodzianek.


Rok Leopolda Tyrmanda uczcimy spotkaniem z Pawłem Brodowskim red. naczelnym „Jazz Forum”. 
21 października o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu porozmawiamy o zamiłowaniu do jazzu znakomitego pisarza i publicysty, którego setna rocznica urodzin przypada w tym roku.
– Ze względu na wciąż obowiązujące ograniczenia epidemiologiczne, jesteśmy zmuszeni zrezygnować tym razem ze zbiórki i bezpłatnej dystrybucji książek – mówi Rafał Zaremba, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki, pomysłodawca akcji „Wolność czytania”. Atrakcji jednak z pewnością nie zabraknie. Program będzie rozszerzany na bieżąco. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, by – jak co roku wspólnie – podkreślić ważną rolę książki w naszym życiu. Wielu z nas przekonało się już, że zgodnie ze słowem Wisławy Szymborskiej „Czytanie, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Jest doskonała okazja, by to sobie przypomnieć.
 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest