Industrialny taniec na chorzowskim rynku – 13.09

Industrialny taniec na chorzowskim rynku – 13.09

11 września 2020 Wyłączono przez redakcja

Tysiące tancerzy i jedna wspólna choreografia. Fantastyczne wydarzenie taneczne w 35 obiektach dziedzictwa przemysłowego z 10 krajów Europy. Zatańczyć można także w Chorzowie!

13 września 2020 to dzień WORK it OUT. Przy wielkich kołach zamachowych, w halach maszyn, przed technicznymi gigantami przeszłości a nawet … pod palmami Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego – ERIH rozpocznie swoje trzecie kontynentalne wydarzenie taneczne – z nowo zaaranżowaną muzyką i choreografią! Z uwagi na trwające prace budowlane w nowej siedzibie Muzeum Hutnictwa, układ choreograficzny wyjątkowo zrealizowany zostanie na chorzowskim rynku. W niedzielę 13 września 2020 r. WORK it OUT w Chorzowie odbędzie się w godzinach 14:00-15.30. Punktualnie o 15:00 uczestnicy wraz z tysiącami osób z całej Europy zatańczą wspólny taniec.

To już trzecia edycja WORK it OUT. Organizowana jest przez Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego ERIH (Europena Route of Industrial Heritage), największą na Starym Kontynencie międzynarodową sieć turystyczną poświęconą kulturze przemysłowej. To jednocześnie unikatowa trasa turystyki industrialnej znajdująca się wśród prestiżowych Europejskich Szlaków Kulturowych Rady Europy.

WORK it OUT w 2018 i 2019 odbywały się 1 maja. Wzięło w nich udział kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Europy. W Internecie, odwiedzając stronę ERIH, możemy zobaczyć setki relacji. W tym roku akcja została przesunięta na wrzesień. Zorganizowana zostanie również jako wydarzenie cyfrowe. Ważne jest, aby w tych niepewnych czasach, oczywiście przy zachowaniu niezbędnych rygorów sanitarnych, pokazać że zabytki techniki są dostępne, dają widoczny znak europejskiej współpracy
i zapraszają do wspólnej zabawy –
mówi dr Adam Hajduga, Wiceprezydent ERIH i przedstawiciel stowarzyszenia w Polsce. 13 września dziedzictwo przemysłowe Europy zostanie wprawione w ruch! – dodaje.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest