III Bieg Kolorowej Skarpety w Katowicach. Trwają zapisy

III Bieg Kolorowej Skarpety w Katowicach. Trwają zapisy

30 września 2020 Wyłączono przez redakcja

Już wkrótce III Bieg Kolorowej Skarpety w Katowicach na rzecz dzieci z zespołem Downa. Wziąć udział może w nim każdy! 3 października odbędzie się III Bieg Kolorowej Skarpety. Ideą wydarzenia, którego organizatorem jest katowicka fundacja Arka Noego, jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy i akceptacji osób z zespołem Downa.

Bieg pierwotnie miał się odbyć 21 marca, czyli w Światowym Dniu Zespołu Downa. Ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa wymusiły zmianę i przesunięcie imprezy na inny termin. Z zachowaniem środków bezpieczeństwa odbędzie się ona w sobotę 3 października. Dystans biegu, czyli 3, 21 km nie jest przypadkowy. Zespół Downa to inaczej trisomia 21 pary chromosomów. Chorzy w swoim kodzie genetycznym posiadają dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze.

– Ten dodatkowy chromosom jest nazywany chromosomem miłości, ponieważ osoby nim obdarzone podchodzą do wszystkich z ogromnym zaufaniem, oddaniem i radością. Lubią się przytulać i uśmiechać do każdego, kto okazuje im sympatię i poświęca czas oraz zainteresowanie – mówi Magdalena Skorupa-Grajner, prezes Fundacji Arka Noego.

Trasę można pokonać biegiem, marszem lub spacerem. Nie będą prowadzone klasyfikacje ani pomiar czasu, ale każdy uczestnik może liczyć na medal na mecie, a także parę kolorowych skarpet. Bieg główny rozpocznie się o godz. 11.30, wcześniej pobiegną uczniowie Arki Noego. Uczestnicy ruszą z NSSP Arka Noego i leśnymi ścieżkami pobiegną do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Start i meta zlokalizowane przy NSSP Arka Noego.

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie, poprzez wysłanie maila na adres:

sekretariat@fundacjaarkanoego.pl. Organizatorzy prosimy o podanie w temacie: Bieg Kolorowej Skarpety, a w treści: imię i nazwisko, adres, nr PESEL uczestnika (w przypadku nieotrzymania zwrotnego maila z potwierdzeniem rejestracji warto poprosić o ponowne wysłanie maila zgłoszeniowego). Istnieje możliwości zgłoszenia w biurze zawodów. W dniu zawodów będą one działać w godzinach od 10.30 do 11.15.

– Ideą Biegu Kolorowej Skarpety jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy i akceptacji osób z zespołem Downa (trisomią 21), zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych intelektualnie – podkreśla Magdalena Skorupa-Grajner.

Dla pierwszych 70 osób przewidziano pakiety startowe, które składają się m.in. z okolicznościowego medalu oraz kolorowych skarpet. Partnerem III Biegu Kolorowej Skarpety jest Fundacja PZU. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie fundacjaarkanoego.pl.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest