Atrakcyjny weekend na Nowym Rynku w Chorzowie

Atrakcyjny weekend na Nowym Rynku w Chorzowie

3 października 2020 Wyłączono przez redakcja

Ostatni ciepły weekend w tym roku zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. To właśnie wtedy na chorzowskim Nowym Rynku odbędą się: koncert Gary Moore Tribute Band, historyczny pokaz multimedialny i zlot food trucków.

Po ponad czterech dekadach w Chorzowie rynek znów tętni życiem. To przestrzeń dla różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych – koncertów, występów, pokazów, spotkań czy spektakli.

– Nowy Rynek jest sercem Chorzowa, gdzie mieszkańcy chętnie spędzają czas wolny – mówi Andrzej Kotala, prezydent miasta – Tym razem oprócz tego, że mogą wpaść żeby napić się kawy i zjeść coś dobrego, będą mieli okazję posłuchać dobrej muzyki i zobaczyć historyczny pokaz multimedialny wyświetlany na gmachu ratusza miejskiego. Oczywiście apeluję do wszystkich uczestników o zachowanie dyscypliny sanitarnej – dbanie o dystans i nakładanie maseczek w pomieszczeniach.

W piątek na chorzowskim rynku zaparkują food trucki z potrawami z różnych stron świata i zostaną na nim do niedzieli. Natomiast w sobotę o godzinie 18 scenę przejmie Gary Moore Tribute Band, w składzie którego występuje Jack Moore – syn Garego Moora, brytyjskiego muzyka, kompozytora i wokalisty. Wieczorem zaś, na murach ratusza miejskiego wyświetlany będzie historyczny pokaz multimedialny, który poprowadzi Łukasz Zimnoch ze Stowarzyszenia Wrazidlok. Ponadto w piątek i sobotę w godzinach 12-18 będzie można posmakować naturalnej wody mineralnej Piwniczanka.

Nowy Rynek to jedna z największych inwestycji przeprowadzonych w Chorzowie w ostatnich latach. Projekt został nagrodzony w konkursie TOP Inwestycje Komunalne 2019. Na rynku można skorzystać z oferty lokali: księgarnio-kawiarni „Dopełniacz”, Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu – Pavilon A, Kaskada Bistro Cafe, lodziarni Gryfne Lody oraz sklepu Gryfnie.

2-4.10 –  Nowy Rynek Chorzów

Piątek, 2.10

12.00-21.00 – Rynek Smaków – zlot food trucków

Sobota, 3.10

12.00-21.00  – Rynek Smaków – zlot food trucków

18.00 – Koncert Gary Moore Tribute Band

19.30 – Światła i muzyka miasta – historyczny pokaz multimedialny

Niedziela, 4.10

12.00-20.00 – DJ Ninja

12.00-21.00 – Rynek Smaków – zlot food trucków

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest