Największa w Europie Wystawa Budowli z Klocków LEGO

11 września 2020 Wyłączono przez redakcja

12 WRZEŚNIA 2020 R. -17 LUTEGO 2021 R. INWAZJA GIGANTÓW TO MYŚL PRZEWODNIA MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWY BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO®. Bezprecedensowa ekspozycja imponuje rozmachem i skalą prezentowanych modeli.

Jedne są gigantyczne ze względu na wielkość, natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentujemy bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek -czyli „gigantów”  w swojej dziedzinie” -mówi Rafał Szymański organizator Wystawy.

Ekspozycja jest w 100% premierowa, żadna z makiet nie była dotychczas prezentowana  na Śląsku.

Najbardziej spektakularne spośród ponad 100 makiet:

  • Rekonstrukcja 7-metrowego pojazdu Batmana™ -zbudowanemu z 900.000 klocków Batmobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana™.   
  • Imponujący wielkością (5 m długości)i dbałością o każdy szczegół Plac św. Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą z ponad 500.000 klocków. Jego powstanie w Stanach Zjednoczonych, przed trzema laty, było szeroko komentowane w mediach na wszystkichkontynentach Specjalnie na wystawę makieta została przetransportowana samolotem z USA.

www.wystawaklockow.pl rezerwacje@wystawaklockow.pl 

  • Katedra Notre-Dame-o wyjątkowości i jednocześnie wielkości ekspozycji świadczy fakt, że zbudowany przez nas model został uznany za największy na świecie i wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.
  • Galeria gwiazd i legend muzyki -Grzegorz Markowski, Krzysztof Zalewski, Elvis Presley i Freddie Mercury.
  • Anna i Robert Lewandowscy przestawieni nie w strojach sportowych, lecz w eleganckich kreacjach.
  • Tomasz Gollob i jego motocykl zbudowani ze 170.000 klocków.
  • Przedstawione w skali 1:1 postacie inspirowane bohaterami książek i filmów o Harrym Potterze.

Siedem cudów świata

Najbardziej znane budowle, zarówno te starożytne (Piramida Cheopsa, Kolos Rodyjski, Posąg Zeusa), jak i nowe cuda świata (Wielki Mur Chiński, Posąg Chrystusa z Rio de Janeiro, Machu Picchu i Koloseum).

Świat bajek

Niezliczona ilość modeli inspirowanych najpopularniejszymi bohaterami bajek, takimi jak: Flinstonowie, Toy Story, Sponge Bob, Cars, Kicia Rożek, Smurfy, Żółwie Ninja, Miraculum, Minionki           i hit wystawy -ogromna makieta wzorowana na bohaterach bajki „Król Lew”.

Zmysły

Fascynujące modele ukazujące budowę narządów człowieka, dzięki którym poznajemy otoczenie.

Można zobaczyć precyzyjnie zbudowane z klocków m.in. ucho, język, oko, nos. Najmłodsi dzięki ciekawostkom zdobywają wiadomości na temat funkcjonowania organizmu.

Strefa gier

Jesteś fanem gier? Zobacz świat inspirowany komputerowymi hitami Minecraft i Fortnite. A dla  zwolenników planszówek klasyka –Monopoly-jak wygląda handel nieruchomościami z klocków Lego?www.wystawaklockow.pl rezerwacje@wystawaklockow.pl 

Uśmiech na twarzach wzbudzi z pewnością ogromy stół z daniami „przyrządzonymi”                       z klocków, podczas gdy chwile grozy można przeżyć w pokoju strachów, czyli „przerażającym” miejscu tylko dla odważnych…

FUN PARK Strefa zabawy klockami

Całkowicie nowa Strefa Zabawyo powierzchni ponad 300 m2 z krainą Friends, wielkim miastem wprost z Lego City, przestrzenią dla najmłodszych oraz niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli.

3D Trick Gallery –Druga wystawa za 50% ceny

Największa w Polsce kolekcja obrazów 3D -Zapraszamy dużych i małych na wspaniałą rodzinną zabawę, oryginalną randkę lub rozrywkę w grupie przyjaciół.

CO TO JEST?

To największa galeria selfies w Polsce, przygotowana w najmniejszych szczegółach. Kilkadziesiąt interaktywnych obrazów, dedykowane oświetlenie, selfiestandy i mnóstwo detali, które pozwolą stworzyć unikalne i wyjątkowe zdjęcia z Waszym udziałem.

Zapraszamy do zakupu biletów COMBO –przy zakupie biletu na Wystawę budowli z klocków Lego, otrzymasz 50% zniżki na wystawę 3D Trick Gallery, największą interaktywną kolekcję obrazów 3D w Polsce. 

Organizatorzy zadbali, by w czasach pandemii zapewnić Zwiedzającym bezpieczeństwo.               W tym celu przy interaktywnych budowlach przyciski zastąpione zostały czujnikami ruchu, poszerzono odstępy między gablotami, by zapewnić swobodne przejścia, a klocki w Wielkiej Strefie Zabawy są systematycznie ozonowanei dezynfekowane lampami UV. Należy pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie Wystawy oraz o zachowaniu 1,5-metrowej odległości od innych Zwiedzających.

Szczegóły na stronie internetowej www.wystawaklockow.ploraz www.3Dgallery.pl

Serdecznie zapraszamy!

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest