Zwiedzanie Stadionu Śląskiego oraz podziemi w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu  dostępne w ramach wspólnego biletu!

12 października 2020 Wyłączono przez redakcja

Do sprzedaży trafił Śląski Ticket, czyli wspólny bilet Stadionu Śląskiego oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Jego nabywcy będą mogli zwiedzić legendarny „Kocioł Czarownic” oraz przeżyć podziemną przygodę w Sztolni Królowa Luiza. A to dopiero początek wspólnych działań, jakie zapowiadają prowadzić słynne śląskie obiekty.

Pomysłodawcy projektu zapowiadają, że jest on wyjściem naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy chcą lepiej poznać Województwo Śląskie. Zarówno przez samych mieszkańców regionu, jak i przez osoby z dalszych zakątków Polski. Aby zachęcić tych drugich do przyjazdu w nasz region, Śląski Ticket oferuje nie tylko możliwość indywidualnego lub rodzinnego zwiedzania Stadionu i Sztolni w atrakcyjnej cenie, ale również dodatkowe rabaty na usługi lokalnych firm.

Nasz bilet to bardzo ciekawe przedsięwzięcie. Oba obiekty łączy nie tylko fakt, że są w swoich kategoriach symbolami województwa śląskiego, ale również to, że  każdy z nich posiada bogatą
i barwną historię. Dlatego odczuwam ogromną satysfakcję, że dzięki naszym wspólnym działaniom wszyscy chętni będą mogli lepiej nas poznać, a tym samym poznać historię naszego regionu na różnych płaszczyznach –
mówi Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego. – Bilet oferuje również zniżki na usługi pobliskich hoteli, czy też restauracji. Chcemy w ten sposób zachęcić ludzi do przyjazdu nawet z bardziej odległych miejsc i pokazać im, jak bardzo atrakcyjny jest Śląsk i jak świetnie można spędzić tutaj czas wolny – dodaje Widera.

Przypomnijmy, że zwiedzanie Stadionu Śląskiego obejmuje m.in. wejście do szatni reprezentacyjnej, przejście tunelem zawodniczym wprost na arenę główną, na której grał m.in. legendarny Pelé, seans w stadionowym kinie, a także wizytę w Sali Muzealnej. Trasa Wodna Sztolni Królowa Luiza – dostępna w ramach Śląskiego Ticketu – to natomiast jedna z najbardziej niesamowitych, podziemnych tras turystycznych w Polsce! Trasa ta to nie tylko historia unikatowej Sztolni, której najstarsze fragmenty pochodzą z końca XVIII wieku, ale także fascynująca podróż przez czas i przestrzeń, przez niekończącą się sieć podziemnych korytarzy. Warto podkreślić iż największą atrakcją tej trasy jest najdłuższy w Polsce podziemny spływ łodziami.

Bardzo cieszę się z nawiązanej współpracy między Muzeum Górnictwa Węglowego  w Zabrzu a Stadionem Śląskim w Chorzowie. Możliwość zwiedzenia naszych obiektów w ramach jednego, preferencyjnego biletu zapewni moc atrakcji i niezapomniane wrażenia dla całych rodzin. Śląski Ticket to wspaniała inicjatywa, która wzbogaci ofertę spędzania wolnego czasu w regionie, a dla gości spoza województwa będzie wspaniałą okazją na poznanie prawdziwego ducha Górnego Śląska, łączącego tradycyjną pracowitość z potrzebą relaksu i świetnej zabawy.  Zapraszam serdecznie! – mówi
o wspólnej inicjatywie Bartłomiej Szewczyk, Dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Śląski Ticket dostępny jest zarówno w wersji indywidualnej, jak i w wariantach rodzinnych: 2+1, 2+2 oraz 2+3. Ceny zaczynają się od 70 zł, a bilety nabyć można w recepcji Stadionu Śląskiego, w kasach biletowych Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz na https://bilety.kopalniaguido.pl/. Na bilecie umieszczono specjalny kod QR, który po zeskanowaniu przenosi nabywców biletu na stronę zawierającą szczegółowe informacje nt. zniżek partnerów.

Władze obu podmiotów zapewniają jednak, że Śląski Ticket to dopiero początek wspólnych projektów, jakie planują realizować. O przyszłych planach będą sukcesywnie informować w przeciągu najbliższych miesięcy. Warto również zaznaczyć, że Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, którego obiektem jest Sztolnia Królowa Luiza, jest instytucją kultury Miasta Zabrze współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego. Stadion Śląski jest natomiast jednoosobową spółką Województwa Śląskiego.

Stadion Śląski Sp. z o.o./Sztolnia Królowa Luiza

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest