Andrzejkowa Gala Seniora online 2020

Andrzejkowa Gala Seniora online 2020

30 listopada 2020 Wyłączono przez redakcja

28 listopada tak jak zapowiadaliśmy odbyła się uroczysta Gala Seniora transmitowana online na kanale YouTube w ramach projektu „Śląsk Przyjazny Seniorom”.

Wczorajsza forma koncertu to transmisja online na kanale YouTube CKŚ Świętochłowice. Obecnie na tymże kanale można oglądać również cały zapisany koncert w formie pliku wideo na swoim urządzeniu elektronicznym czy w usłudze Smart TV. Wcześniejsza forma planowanego podsumowania projektu „Śląsk Przyjazny Seniorom” to wielka Gala Seniora na żywo wraz z 96 beneficjentami tegoż projektu. Jednakże z uwagi na sytuację pandemiczną oraz dbałość o naszych Śląskich Seniorów organizator tego koncertu Stowarzyszenie Nasz Dom przyjął formułę koncertu online. Otwarta formuła koncertu online pozwoliła na szeroki udział społeczeństwa regionu śląskiego i nie tylko, administratorzy wydarzenia zarejestrowali również ruch z krajów Europy, a nawet z USA. Podczas koncertu online brało udział ok 138 uczestników, a w chwili obecnej gdzie nagrany koncert jest ogólne dostępny na kanale YouTube to już ponad 900 osób oglądających to wydarzenia.

Organizator koncertu wyraził podziękowania za udział tak licznej grupy Seniorów 60+ w Projekcie Obywatelskim Urządu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, podziękował za współpracę przy realizacji projektu Miastu Świętochłowice oraz Wydziałowi Dialogu i Aktywizacji Społecznej UM Świętochłowice. Zajęcia odbywały się również w Chorzowie w siedzibie stowarzyszenia a zarazem Centrum Aktywizacji Społecznej.

Początkowo realizacja projektu przebiegała w standardowej formie spotkań 8 grup po ok 12 uczestników. Spotkania IT były realizowane w Śląskim Centrum Kultury „Dwie Wieże KWK Polska” w Świętochłowicach oraz w siedzibie Stowarzyszenia w Chorzowie CAS – Chorzów, jak i również w Związku Emerytów i Rencistów w Świętochłowicach. Jak wspominał prowadzący oraz Prezes Stowarzyszenia Nasz Dom większość seniorów nabyła umiejętności surfowania o internecie, konfigurowania swoich smartfonów, zadbania o ich bezpieczeństwo ale przede wszystkim beneficjenci skutecznie podjęli wyzwanie w kwestii przeciwdziałaniu wykluczenia informatycznego osób starszych 60+ poprzez uzyskanie profilu zaufanego i możliwość korzystania z usług m.in mObywatel, eRecepta czy ePUAP.

Podczas koncertu wszyscy oglądający mogli oglądać występ zespołu De Silvers oraz rubaszny śląski humor w wykonaniu Marcina Sznapki. Oby następne podsumowanie projektu odbyło się już w formie tradycyjnej, tego wszystkim Seniorom, wykonawcom i organizatorom życzy redakcja Echo Chorzowa.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest