Gala Seniora – koncert online – Youtube

Gala Seniora – koncert online – Youtube

25 listopada 2020 Wyłączono przez redakcja

8 listopada o godzinie 18:00 będzie można zobaczyć koncert na żywo Gala Seniora, transmitowany na kanale YouTube Centrum Kultury Śląskiej ze Świętochłowic w ramach zakończenia realizacji projektu “Śląsk Przyjazny Seniorom” finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Marszałka Województwa Śląskiego.

Projekt “Śląski Przyjazny Seniorom”

Chorzowskie Stowarzyszenie NASZ DOM zrealizowano jako zadanie publiczne. Adresatami prowadzonych zajęć informatycznych były osoby w wieku 60+ zamieszkałe m.in. w Świętochłowicach, Bytomiu, Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Katowicach oraz Chorzowie. W ramach projektu były zajęcia z obsługi urządzeń IT dla Seniorów 60+. Zajęcia wprowadziły Seniorów w świat urządzeń elektronicznych, uzyskali umiejętność założenia profilu zaufanego, korzystania z elektronicznych usług administracji państwowej m.in obywatel.gov.pl czy aplikacji mobilnej mObywatel. Na zajęciach informatycznych seniorzy pozyskali wiedzę jak korzystać z portalu pacjent.gov.pl, a wielu uczestników zajęć uzyskało profil zaufany co pozwala im na pełne korzystanie z usług elektronicznych. Na zajęciach były szeroko omówione zapasy bezpieczeństwa w internecie, bankowość elektroniczna, poczta elektroniczna oraz rozrywka i zakupy. Wnioskodawcę projektu był Świętochłowicki Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a realizowało stowarzyszenie Nasz Dom stacjonarnie na terenie Świętochłowic, Chorzowa oraz organizując równolegle webinary, w których chętnych nie brakowało.

Finał projektu koncert Gala Seniora

miał się odbyć z udziałem wszystkich Seniorów biorących udział w projekcie, jednakże ze względów bezpieczeństwa jak i obostrzeń obowiązujących w okresie pandemii organizatorzy wydarzenia Centrum Kultury Śląskiej i Stowarzyszenie Nasz Dom zaplanowali koncert na żywo bez publiczności dbając o zdrowie Seniorów poprowadzą transmisję online na kanale YouTube CKŚ (LINK). 28 listopada kanał YouTube CKŚ Świętochłowice będzie otwarty dla wszystkich, żeby jak największa liczba widzów mogła przyjemnie spędzić sobotnie popołudnie.

W ramach koncertu Gala Seniora “Śląsk Przyjazny Seniorom” na żywo wystąpi zespół De Silvers wraz z Marcinem Sznapką. Zespół De Silvers powstał w 2012 roku. Założycielem jest Aleksander Pietrek muzyk aranżer i kompozytor, to dzięki niemu utwory mają niepowtarzalne i doskonałe brzmienie. Nazwa pochodzi od imienia uroczej wokalistki Sylwii Grzywa, która dba o wizerunek zespołu, a jej głos nadaje piosenkom ciekawy charakter. Zespół składa się z doświadczonych i profesjonalnie przygotowanych muzyków. Bardzo bogaty repertuar “De Silvers” doskonale sprawdza się na: koncertach, festynach, imprezach firmowych i bankietach oraz jest doskonale znany i lubiany przez świętochłowicka publiczność.

Kolejny wykonawca to Marcin Sznapka – tancerz, prezenter, choreograf, finalista telewizyjnego programu “Maraton Uśmiechu 2006” TVN, a także prezenter w TVP3 Katowice, prowadzący program „Niedzielny Fajer” i  telewizję śniadaniową „Dzikie Budziki”.

Zapraszamy do udziału w Gali Seniora online na kanale YouTube Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Wystarczy kliknąć w link 28 listopada o godzinie 18:00 lub włączyć subskrypcję kanału CKŚ. Zapraszamy to polubienia wydarzenia na profilu na FB Głos Świętochłowic oraz aktywnego udziału.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest