Antyaborcyjna propaganda w śląskich szkołach.

Antyaborcyjna propaganda w śląskich szkołach.

29 stycznia 2021 Wyłączono przez redakcja

Europoseł Łukasz Kohut i Młoda Lewica wystosowali pismo do katowickiego kuratorium oświaty, w którym domagają się wyjaśnień w sprawie konkursu “Pomóż ocalić życie bezbronnemu”.

W śląskich szkołach dzieci w wieku od 9 lat za pracę o tematyce antyaborcyjnej miałyby mieć podwyższane oceny, a udział w konkursie miałby być odnotowywany na świadectwie. Europoseł oraz Młoda Lewica stanowczo nie zgadzają się na indoktrynację dzieci i wykorzystywanie szkół jako tuby propagandowej prawicowych fundamentalistów z PiS i Konfederacji.

Łukasz Kohut i Młoda Lewica: stop antyaborcyjnej propagandzie!

Uczniów i uczennice zmotywować mają też nagrody finansowe, a wszystko dla osoby, która najlepiej zracjonalizuje pomysł zakazu aborcji. Podobne rozwiązanie wprowadziły również kuratoria w Krakowie, Białymstoku i Lublinie.

„Rozpisanie antyaborcyjnego konkursu dla uczniów publicznych szkół to jakieś kuriozum. Dzieci od początku edukacji powinny się uczyć empatii i zrozumienia dla innych, a nie jakichś fundamentalistycznych wynurzeń. Na Śląsku i w całej Polsce nie ma miejsca na fanatyzm, dlatego interweniujemy w tej sprawie.” – mówi europoseł Kohut.

“Jako Młoda Lewica mówimy stanowczo: edukacja, nie indoktrynacja! Placówki oświatowe mają być apolitycznym miejscem, gdzie każdy powinien mieć zapewnioną przestrzeń do kreowania własnych poglądów. Nie zgadzamy się na przepychanie ideologicznych konkursów przez prawicowych fanatyków.” – dodaje Małgorzata Genderka, przewodnicząca Młodej Lewicy.

publikujemy list w całości, lub do pobrania w pliku pdf. (pobierz)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest