Skarpetki w pomidory w Światowym Dniu Walki z Rakiem

Skarpetki w pomidory w Światowym Dniu Walki z Rakiem

3 lutego 2021 Wyłączono przez redakcja

Rak prostaty? Pomidor. Rak prostaty to drugi pod względem zachorowań i trzeci pod względem śmiertelności nowotwór złośliwy u mężczyzn. U osób powyżej 30. roku życia, gruczoł krokowy zaczyna się rozrastać, z czasem powodując zwężenie cewki moczowej. Każdego roku nowotwór stercza wykrywany jest u 15 tys. mężczyzn. 

W Światowym Dniu Walki z Rakiem w Szpitalu Specjalistycznym im. Prof. E. Michałowskiego w Katowicach przygotowaliśmy dla naszych pacjentów, na chłodne zimowe dni, skarpety w pomidory. 

Dlaczego? 

W ten sposób, chcemy zachęcić do dbania o siebie na różnych płaszczyznach. W tym także poprzez zdrową dietę i badania profilaktyczne. Pomidory i ich przetwory, do spożywania których zachęcamy naszych pacjentów, bogate są w likopen, który wspomaga profilaktykę nowotworową. 

Badania wykazały, że likopen powoduje zmiany w podziałach komórek raka prostaty, co prowadzi do ich mniejszego wzrostu. Łączenie likopenu ze standardową terapią onkologiczną może pomagać w zatrzymaniu rozsiewu komórek raka prostaty w większym stopniu niż tylko podczas leczenia standardowego. 

Ale zanim pojawi się choroba, warto działać profilaktycznie, zarówno poprzez zdrową dietę, jak i badania profilaktyczne u urologa, o których warto ciepło pomyśleć w naszych pomidorowych skarpetkach. 

Pomidorowe skarpetki, a w zasadzie skarpetki w pomidory otrzymają jutro, 4 lutego w Światowym Dniu Walki z Rakiem, pacjenci Szpitala Specjalistycznego im. prof. Emila Michałowskiego w Katowicach.
Chcemy, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo nie tylko ze względu na zimową aurę, ale by pamiętali także o zdrowej diecie. W naszej najnowszej kampanii profilaktycznej „Rak? Pomidor” to właśnie to bogate w likopen czerwone warzywo jest symbolem skutecznej profilaktyki nowotworowej.
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest