Pomagaj na sportowo dzięki charytatywnej akcji „Niezapominajka”

Pomagaj na sportowo dzięki charytatywnej akcji „Niezapominajka”

11 czerwca 2021 Wyłączono przez redakcja

Bieg Niezapominajki organizowany przez Fundację Świętego Mikołaja to połączenie aktywności fizycznej z pomocą dzieciom w potrzebie. Akcja trwa do 15 czerwca.

Aby wziąć w niej udział, wystarczy zarejestrować się wirtualnie na zawody i pokonać dystans 5 kilometrów podczas biegu, marszu lub jazdy na rowerze. Cały dochód z wydarzenia jest przeznaczony na pomoc podopiecznym fundacji: dzieciom w Polsce, w Mariupolu i w Aleppo.

W codziennym pośpiechu czasami zapominamy o bezinteresownej pomocy, dlatego Fundacja Świętego Mikołaja w ramach wiosennej ogólnopolskiej kampanii społecznej postanowiła zwrócić uwagę na sytuację dzieci potrzebujących wsparcia. W ramach kampanii fundacja organizuje wirtualne zawody Niezapominajki, w których chęć startu potwierdziło już pierwszych 100 osób.

Aby pomóc na sportowo i wziąć udział w charytatywnych zawodach wystarczy zarejestrować się na wydarzenie i pokonać dystans 5 kilometrów. Można biegać, jeździć na rowerze czy maszerować z kijkami. Każda osoba, która zarejestruje się na zawody, dołoży w ten sposób swoją cegiełkę do ogólnopolskiej zbiórki na rzecz pomocy dzieciom z niezamożnych rodzin z Polski, Ukrainy i Syrii. Zapraszamy do pomagania na sportowo. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Zawody Niezapominajki to doskonała okazja, aby połączyć aktywność fizyczną z pomocą dzieciom i spędzić czas na świeżym powietrzu oraz zaangażować się w charytatywną akcję wraz rodziną lub przyjaciółmi. Startując w zawodach można wybrać jedną z trzech aktywności: Charytatywny Bieg Niezapominajki, Charytatywny Rajd Rowerowy lub Charytatywny Marsz Niezapominajki.

Aby dołączyć do charytatywnego sportowego wydarzenia organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja, należy zarejestrować się na poniższej stronie:

https://virtualrace.com.pl/zawody/info/137

Ogólnopolska kampania społeczna Niezapominajka wspiera między innymi prowadzony przez fundację program stypendialny – Stypendia św. Mikołaja, dzięki któremu dzieci z niezamożnych rodzin z całej Polski mogą rozwijać swoje talenty i spełniać potrzeby edukacyjne.

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja”) oraz pomocom dzieciom z terenów objętych działaniami wojennymi (Aleppo w Syrii i Mariupol na Ukranie). Przez ponad 20 lat funkcjonowania Fundacja przeprowadziła kilkadziesiąt kampanii społecznych. Wsparciem obejmowała także rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem wielu nagród. Więcej o akcji Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl/niezapominajka

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest