Chorzowska podróż w czasie – koncerty, pokazy, wystawa samochodów

Chorzowska podróż w czasie – koncerty, pokazy, wystawa samochodów

29 lipca 2021 Wyłączono przez redakcja

Samochody i motocykle produkowane w czasach PRL, pokazy kronik filmowych i wystawa dawnej fotografii i koncerty – to wszystko będzie czekało na osoby, które w sobotę pojawią się na chorzowskim rynku. Impreza „Podróż w czasie” rozpocznie się o 15:00.

W Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu na chorzowskim rynku odbędzie się pokaz kronik filmowych oraz odtwarzana będzie muzyka z tamtych lat. Na płycie rynku ustawią się samochody i motocykle z epoki. Na zgromadzonych czekać będą też gry i zabawy oraz prezentacja przedmiotów codziennego użytku z czasów PRL.
O godzinie 18:00 z koncertem pt. „Za czym kolejka ta stoi?” wystąpi Winyl Band. To będzie muzyczna podróż przez lata 60,70 i 80. W programie m.in. polskie przeboje z repertuaru takich wykonawców jak: Karin Stanek, Maryla Rodowicz, Małgorzata Ostrowska, grupa Perfect, Anna Jantar czy Czesław Niemen.

To nie jedyne weekendowe wydarzenia w Chorzowie. Już w piątek o 19:00 na rynku wystąpi K-Essence. To Bartosz Księżyk, były wokalista indie rockowego NeLL i producent. Półfinalista “Mam Talent” zaprezentuje swoje ostatnie dokonania i nieco wcześniejsze kompozycje, przyjmowane z entuzjazmem m.in. przez Agnieszkę Chylińską.

W niedzielę natomiast koncert Barbary Duckiej. Artystka związana z Teatrem Rozrywki w Chorzowie oraz prowadząca Studio Tańca Współczesnego w Chorzowskim Centrum Kultury, zaprezentuje m.in. utwory autorstwa Wojciecha Młynarskiego, Jacka Cygana, oraz Agnieszki Osieckiej. Początek o 17:00

Wszystkie wydarzenia odbywają się w ramach „Wakacyjnych Dni Chorzowa” i wstęp na nie jest bezpłatny

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest