Dej pozór na banka!

Dej pozór na banka!

5 sierpnia 2021 Wyłączone przez redakcja

„Fest ruchliwo sztrasa!” czy „Dej pozór na banka!” – takie komunikaty po śląsku ostrzegają pieszych w Chorzowie przed nieostrożnym wejściem na pasy.

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w obrębie przejść dla pieszych oraz zwrócenie uwagi na wciąż zbyt częste incydenty z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W środę 4 sierpnia, śląskie napisy pojawiły się w pobliżu pierwszych chorzowskich przejść dla pieszych. Oprócz dwóch wspomnianych wyżej napisów pojawiło się też hasło „Mobilniok abo życie”, które nawiązuje do problemu korzystania z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez pasy.

– Chcemy wraz z chorzowską policją wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa osób przechodzących przez pasy. W różnych miejscach w Chorzowie pojawią się takie napisy. Są po śląsku, co być może zainteresuje jeszcze więcej osób, które przystaną, będą chciały przeczytać, zrozumieć, a dzięki temu zwolnią przed przejściem lub odłożą telefon – tłumaczy Wiesław Ciężkowski, Wiceprezydent Chorzowa.

Wyboru przejść dla pieszych dokonała chorzowska Policja. Napisy znajdą się chociażby przy Rynku, ul. Czempiela, ul. Strzelców Bytomskich czy ul. Krzyżowej.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest