Śląskie Dni Otwarte pierwszej polskiej szkoły IT

Śląskie Dni Otwarte pierwszej polskiej szkoły IT

5 sierpnia 2021 Wyłączone przez redakcja

Mieszkasz na Śląsku i zastanawiasz się nad karierą w IT? Szkoła programowania Coders Lab zaprasza na Dni Otwarte

Coders Lab – pierwsza polska szkoła programowania zaprasza na cykl Dni Otwartych, które odbędą się pod hasłem „Wybierz swoją ścieżkę w IT”. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób, które myślą o rozpoczęciu kariery w branży IT, lecz nie wiedzą jak zrobić pierwszy krok w tym kierunku. Dni Otwarte, które poprowadzą doświadczeni szkoleniowcy i praktycy branży IT rozpoczną się 10 sierpnia we Wrocławiu oraz Katowicach. Do końca miesiąca planowane są spotkania w kolejnych miastach Polski. Informacje o nich będą pojawiać się na bieżąco na stronie organizatora. 

Szczegóły organizacyjne

Termin: 10 sierpnia 2021 r. godz. 18:00

Lokalizacja: ul. Wolnego 4, Katowice

Zapisy: https://coderslab.pl/pl/wybierz-swoja-sciezke-w-it-katowice

Podczas każdego ze spotkań uczestnicy będą mogli porozmawiać ze specjalistami z obszarów IT, takich jak np. front-end, back-end czy tester oprogramowania oraz sprawdzić, która droga rozwoju jest dla nich najbardziej odpowiednia. Dowiedzą się także, jak wygląda ścieżka kariery w poszczególnych zawodach IT oraz jakie perspektywy oferuje rynek pracy.

Dla każdego, kto planuje rozpoczęcie kariery w branży IT

W trakcie Dni Otwartych eksperci Coders Lab opowiedzą o aktualnej sytuacji na rynku pracy – o tym, jakie są prognozy i trendy dla branży oraz jakie możliwości stoją przed każdą osobą, która stawia pierwsze kroki w IT. Niezabraknie również tematu wysokości zarobków na poszczególnych szczeblach kariery programisty czy testera. Ponadto, specjaliści podpowiedzą, które cechy i umiejętności są kluczowe dla rozwoju zawodowego w różnych obszarach IT. Duża część spotkania zostanie poświęcona kwestiom edukacyjnym oraz temu, jaki tryb nauki sprawdzi się najlepiej – tak, aby każda osoba rozpoczynająca kurs, była w stanie pogodzić go z pracą czy życiem rodzinnym.Prowadzący opowiedzą o tym, czym charakteryzuje się bootcamp, podpowiedzą jak znaleźć sposób na sfinansowanie nauki, a także jak szukać pracy po zakończonym kursie. Całość zakończy sesja Q&A, czyli czas na dyskusję i pytania do wykładowców szkoły Coders Lab.

– Planowany przez nas cykl to przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu ze szkoleniowcami, mentorami i praktykami, którzy nie tylko uczą kodowania, ale też podpowiadają jak sobie radzić w branży IT. Wydarzenie może być ciekawą propozycją dla licealistów lub studentów, którzy z różnych powodów nie mają jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie  swojej drogi zawodowej. Serdecznie zapraszamy również wszystkie osoby, które z jakiegoś powodu nie są zadowolone ze swojej aktualnej sytuacji zawodowej i poszukują życiowej zmiany. Pokażemy, że IT daje wiele możliwości dla osób w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Krótko mówiąc – przekonamy, że na przebranżowienie nigdy nie jest za późno – twierdzi Jacek Lisowski, Country Manager Coders Lab.

Spotkania w czterech miastach

W ramach cyklu Dni Otwartych spotkania odbędą się w czterech miastach, w których Coders Lab prowadzi swoje kursy. Oprócz Katowic zaplanowano spotkania kolejno: we Wrocławiu (10 sierpnia), w Poznaniu (17 sierpnia) oraz w Krakowie (18 sierpnia).

Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego o udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń i rejestracji na stronie www. Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

***

Coders Lab to pierwsza w Polsce szkoła IT, która powstała w 2013 roku jako bootcamp programistyczny. Firma rozpoczynała jako start-up stworzony przez braci Marcina Tchórzewskiego i Jacka Tchórzewskiego. Dziś jest dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem z 5. oddziałami regionalnymi w Polsce – w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Kursy Coders Lab mają swoich odbiorców również za granicą – w Rumunii, Indonezji i Hiszpanii, gdzie spółka działa poprzez partnerów franczyzowych. W 2018 roku Coders Lab otrzymał prestiżową nagrodę dla start-upów podczas jubileuszowej, 10. edycji Aulerów. Szkoła posiada w swojej ofercie kursy z zakresu programowania front-end i back-end oraz testowania manualnego i automatyzującego – w tym m.in. kursy programowania w językach JavaScript, Python, PHP, .Net czy Node.js. Kursy przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, pragnących rozpocząć karierę w IT, jak i dla programistów posiadających już doświadczenie w branży, którzy myślą o rozwinięciu swoich umiejętności. Współpracując z portalem Pracuj.pl, Coders Lab pomaga absolwentom w poszukiwaniu pracy i ułatwia nawiązanie kontaktu z przyszłymi pracodawcami.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest