Facet na telefon – najnowsza produkcja Teatru Żelaznego

Facet na telefon – najnowsza produkcja Teatru Żelaznego

13 listopada 2021 Wyłączono przez redakcja
Przed nami premiera  Teatru Żelaznego.  Co tym wziął na warsztat reżyser Piotr Wiśniewski? „Facet na telefon” to opowieść z pozoru lekka i zabawna, jednak przepełniona wieloma trudnymi pytaniami.

Od 17 grudnia będziemy mogli oglądać światową prapremierę sztuki „Call a boy” autorstwa Mileny Preradovic  – genialnej obserwatorki ludzkich zachowań.
Dziś relacje, w tym te nieco bardziej romantyczne, rodzą się i umierają bardzo szybko – wystarczy mieć ze sobą telefon. Takiej postawy trzyma się Caro – kobieta nowoczesna, przebojowa, trzeźwo patrząca na życie. Zajmuje się wzornictwem przemysłowym i jest niezależna pod każdym względem. Neguje wszelkie obyczajowe stereotypy, a mężczyzn traktuje instrumentalnie. Jest pozbawiona złudzeń co do małżeńskiego szczęścia, woli więc przeżywać krótkie przygody.
Jej przeciwieństwem jest romantyczka Sonia – z zawodu florystyka, typ marzycielki, pragnącej przede wszystkim wyjść za mąż, mieć dzieci i wieść ustabilizowane życie u boku ukochanego mężczyzny.
Kobiety łączy wspólne mieszkanie, a co najważniejsze przyjaźń. Już ta relacja stanowiłaby dobrą podstawę do napisania sztuki, ich losy skomplikują się jednak nieco bardziej…
Sonia właśnie zakochała się w bankowcu o imieniu Thomas, na temat którego kobieta snuje już małżeńskie plany. Caro, aby zademonstrować swoje poglądy, postanawia zamówić tytułowego „Faceta na telefon” i tym samym przekonać przyjaciółkę do swoich racji. Wieczór, który miał być czasem romantycznych uniesień, zamienia się jednak w wielką awanturę. A co z niej wyniknie? Czy pomimo przeciwności, bohaterowie staną przed ślubnym kobiercem?
Autor: Milena Preradovic
Tłumacz: Hanna Odziemkowska
Reżyseria: Piotr Wiśniewski
Muzyka: Daniel Cebula-Orynicz
Występują:
Caro – Magdalena Bocianowska
Sonia – Weronika Wronka
Matka – Małgorzata Krzysica/Anna Wesołowska
Thomas – Dawid Kobiela
Szczegóły:
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest