Zielona akupunktura w Chorzowie i w okolicy. Zapraszamy na uroczyste podpisanie deklaracji władz trzech śląskich miast

Zielona akupunktura w Chorzowie i w okolicy. Zapraszamy na uroczyste podpisanie deklaracji władz trzech śląskich miast

9 marca 2022 Wyłączono przez redakcja

Jak zieleń wpływa na przestrzeń i jak w innowacyjny sposób można nią ożywiać zurbanizowane śródmieścia śląskich miast – tego dowiecie się podczas konferencji, na której zaprezentujemy efekty realizowanego w Chorzowie ze środków unijnych projektu.

W jego ramach podpiszemy też deklarację współpracy z sąsiednimi miastami. Zachęcamy do obsługi medialnej tego wydarzenia.

W najbliższy piątek o godzinie 10.00 w Muzeum Hutnictwa zostanie podpisana deklaracja współpracy w ramach projektu SALUTE4CE przez władze Chorzowa (zastępca prezydenta Marcin Michalik), Świętochłowic (prezydent Daniel Beger) i Rudy Śląskiej (prezydent Grażyna Dziedzic).

W trakcie krótkiej konferencji zaplanowano m.in. prezentację dotyczącą efektów projektu. Właśnie dzięki niemu w Chorzowie powstały miejsca tzw. zielonej akupunktury. Inwestycję zrealizowano m.in. na gmachu Chorzowskiego Centrum Kultury oraz przy ulicy Moniuszki.

Idea projektu SALUTE4CE realizowanego w ramach Programu INTERREG dla Europy Środkowej polega na wykorzystaniu niewielkich powierzchni na terenie miasta dla realizacji nasadzeń zieleni. Projekt szeroko promuje ideę przywracania roślinności rodzimej. Jego koordynatorem jest Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach.

Więcej o projekcie SALUTE4CE na stronie internetowej – https://www.interregcentral.eu/Content.Node/SALUTE4CE.html

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest