Drugie życie komputerów. Dzięki Dotify sprzęt trafił do chorzowskich szkół

Drugie życie komputerów. Dzięki Dotify sprzęt trafił do chorzowskich szkół

8 kwietnia 2022 Wyłączono przez redakcja

Mieszkańcy wzięli udział w zbiórce zużytego sprzętu komputerowego. Dotify, jedna z chorzowskich firm informatycznych, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, zajęła się ich naprawą – wykorzystała działające elementy i złożyła kompletne zestawy komputerowe, które trafiły do szkół podstawowych w naszym mieście.

Zaczęło się od zbiórek w Chorzowskim Centrum Kultury, Miejskim Domku Kultury „Batory” oraz Starochorzowskim Domu Kultury. Trwały kilka tygodni. Chorzowianie przynosili swój zużyty sprzęt, a informatycy z Dotify składali gotowe zestawy. Sukcesywnie wybierali działające części, a te które kompletnie do niczego się nie nadawały przeznaczali do utylizacji.

– Sprawdzaliśmy wszystkie komponenty i ocenialiśmy, które można jeszcze wykorzystać. Segregowaliśmy je i z działających elementów składaliśmy gotowe zestawy – tłumaczy Daniel Mięsopust, dyrektor i założyciel Dotify. – Poddajemy w ten sposób recyklingowi sprzęt, który teoretycznie powinien trafić na śmietnik. Dajemy mu drugie życie i sprawiamy, że dalej może służyć.

Sprzęt będzie mógł zostać wydany potrzebującym dzieciom na wypadek konieczności nauki zdalnej. Na razie trafia do szkół.

Łącznie udało się już skompletować 17 kompletnych zestawów. Pięć trafiło do Szkoły Podstawowej numer 34. –  Komputery wykorzystamy oczywiście w naszej pracowni. Dzięki nim nasi uczniowie  z pewnością będą mogli podnieść swoje umiejętności informatyczne – podkreśla Justyna Lewandowska, dyrektor szkoły.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest