O czym myśli Gratiana. Odcinek nr 8.

29 kwietnia 2022 Wyłączono przez Gratiana Passer

Co jest ważne dla takiego człowieka jak ja? Bezapelacyjnie na pierwszym miejscu u mnie jest czas. Drugie miejsce zajmuje zdrowie na spółkę z miłością. Radość, że się żyje i można ruszać ręką, nogą, można być samodzielnym w obsłudze własnej osoby. Bycie świadomym, jaka godzina. Pamięć nie zawodzi co do twarzy i imion najbliższych. Cudownie gdy nie  boli. Uśmiech, życzliwe słowo w rozmowie z drugim człowiekiem. Reszta się rozmywa we mgle małoważnych rzeczy. Jak się zdarzą, jest super. Jak ich nie ma, jest wdzięczność za tu i teraz bez wielkiego „wow”. Jak mało potrzeba do życia i czerpania pełnymi garściami z tego życia. Dzisiaj dla mnie kolejny dzień, w którym mnie już nie miało być. Jestem i mam wszystko. Z chwilą gdy pożegnamy się z czasownikiem „czekaj” świat jaśnieje i nabiera kolorów. W którymś momencie życia przestałam czekać, a czekałam przez jego większość. Ciągle czekałam, nie żyłam chwilą, a odwiecznym czekaniem. Na rzeczy, na zdarzenia, na pieniądze, nawet na ludzi czekałam. Na miłość też czekałam, bom za dużo romansów się naczytała i wierszy. Czekanie to największy złodziej wolności. Czekanie podszyte historią wpisuje się w największe ludzkie tragedie. Marzenia, choć piękne i warto je mieć, realizować, mogą w którymś momencie stać się naszą iluzją i też zabrać nam to, co mamy najcenniejszego. Marzenia mogą nam ukraść życie, jak podstępny złodziej. W pogoni za nimi w świecie „Czekaj” zapomnimy, że najważniejsze w tym jest teraz. Budujemy swoje światy na marzeniach, a wystarczy sekunda w naszym życiu, by ta misternie budowana wieża z klocków runęła w dół i świat zamienił się w ruinę. Nic w życiu bardziej nie uczy jak doświadczanie na żywca. Tam jest wiedza najskuteczniejsza. Cztery razy mi z hukiem waliła się owa wieża, za czwartym dopiero dotarło do mnie, że liczy się tylko to, co teraz, to co w tej sekundzie, w następnej może nas już nie być. Pozostaje pytanie jeszcze — co decyduje o jakości naszego życia?  Pewnie dla każdego będą to inne wartości.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Wybory cd.

O jakości naszego życia decydują w dużej mierze samorządowcy, politycy i kultura, jaką nam się odgórnie serwuje. Decyduje szkoła w młodości, bo tam się dowiadujemy i tam nasiąkamy wiedzą. Rodzina, bo ona nas kształtuje. Nad wszystkimi tymi czynnikami sprawują pieczę politycy. Czy jesteśmy bezpieczni w naszych domach, czy mamy co jeść i kilka złotych na przyjemności o tym decydują politycy poprzez zarządzanie Państwem. Państwo to my, ja, ty, on!!!  Idziesz w dzień wyborów do Urny, to pomyśl, komu oddasz głos. Dużo wcześniej już pomyśl, byś miał czas sprawdzić człowieka/kandydata i bynajmniej w zarysie wiedział, czego masz się po nim spodziewać, jaka jego wiedza, jakie umiejętności, jak traktuje bliskich, zwierzęta i obcych sobie ludzi. Sprawdź, czy będzie ciężko pracował, czy będzie łaził za dziennikarzami i wykłócał się z każdym, nie zapominając o ubliżaniu po kolei wszystkim. Sprawdź jego przeszłość, czy rzetelnie pracował, czy tylko zabawiał się w demagogię i pilnował interesów swoich i sobie bliskich. Łatwo to zobaczyć po ustawach, jakie podpisywał i  przy jakich pracował. Czy służy naszemu dobru? Czy obcym bankom? Nie czytaj dziwnych newsów, czy menów śmiesznych o wątpliwej jakości w Necie, na różnych dziwnych portalach. Sprawdź, czy to człowiek o stałych poglądach, stabilny, czy też lubi wędrówki z jednej ławy do drugiej. Sprawdź nade wszystko, czy masz możliwość dostać się do niego i z nim porozmawiać, jak coś ci się nie spodoba. Ma za to płacone, by ciebie przyjąć i wysłuchać. Dostaje spore pieniądze na prowadzenie biura poselskiego.

Człowiek, który zdradza przyjaciół, to nie licz, że nie zdradzi i ciebie. Pamiętaj, że wojnę nam serwują tylko i wyłącznie politycy. Zwyczajny człowiek, przedsiębiorca, zwykły robotnik, rolnik, dziecko nie chce wojny, chyba że mu się wmówi, że rozpętana wojna na drugiej półkuli tysiące kilometrów od niego, jest w obronie jego domu i musi ginąć. Każdy konflikt, każdy dosłownie konflikt w dzisiejszej dobie idzie rozwiązać dla dobra nas wszystkich na drodze pokojowej. Serwowanie sztucznie wyprodukowanych konfliktów, podsycanie antagonizmów i granie na pseudo patriotyzmie jest ze wszech miar naganne. Polityk, który szczuje jednych, przeciw drugim jest niebezpieczny. Polityk, który wykorzystuje do gry antagonizmy, je pogłębiając, jest niebezpieczny. Jest nie dopuszczalne, by większość społeczeństwa mówiła NIE, a politycy tego nie słyszeli. Głusi politycy powinni odejść na rentę inwalidzką, zgodnie z ustanowionymi przez siebie kwotami z minimum socjalnym.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Na dzisiaj wystarczy. Mam tylko prośbę, nie daj się zwieść pięknym przedwyborczym wyuczonym mowom i smacznej kiełbasce z rożna. To chwila przyjemności, za którą potem zapłacisz własnym życiem i dobrobytem, lub nie będziesz miał na starość co do garnka włożyć po pięćdziesięciu latach pracy i zapłaceniu kolosalnych podatków. Za parę miesięcy wybory. To chwila, mgnienie a możesz przez nieuwagę i zły wybór przypłacić życiem swojego dziecka, gdy się okaże, że nie ma refundacji na lek ratujący najbliższą ci osobę lub ciebie samego.
Zostawiam link do strony urzędowej, gdzie możesz sprawdzić pracę poszczególnych polityków. Warto tam czasami zajrzeć.
……………………………………………………………………………………………………………………………………………..

A to taka fajna wisienka na torcie światowej polityki od mojego Chochlika weekendowo xd.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest