10. edycja chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego

10. edycja chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego

12 maja 2022 Wyłączono przez redakcja

Już po raz 10. mieszkańcy Chorzowa zadecydują o tym jakie inwestycje i społeczne inicjatywy zostaną w 2023 roku zrealizowane ze środków budżetu obywatelskiego.

Na pomysły mieszkańców Chorzowa rozdysponowanych zostanie 3,9 mln zł.

Do tej pory ze środków BO zrealizowano 123 projekty. Place zabaw, boiska, siłownie plenerowe, kwietne łąki, wybiegi dla psów, koncerty, festyny, rajdy rowerowe, turnieje sportowe, kino plenerowe, budki dla jerzyków – kreatywność chorzowian nie zna granic.

Z roku na rok  mieszkańcy Chorzowa składają więcej projektów, coraz więcej osób bierze też udział w głosowaniu, które jest jedynym kryterium skierowania do realizacji  projektu, który pozytywnie przejdzie ocenę formalną i merytoryczną.

W tym roku organizatorzy przewidzieli więcej czasu na składanie wniosków i na ich ocenę merytoryczną. Każdy głosujący będzie miał do dyspozycji pulę 10 punktów, które przydzieli według swojego uznania.

Na realizację pomysłów mieszkańców trafi 3,9 mln zł, czyli o 200 tys. zł więcej niż w poprzedniej edycji. Ponieważ Budżet Obywatelski jest częścią budżetu miasta, na który składają się m.in. środki z podatków od osób fizycznych zamieszkałych w Chorzowie, tylko mieszkańcy mogą zgłaszać projekty i głosować.

Zarówno zgłaszanie projektów jak i głosowanie odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.bo.chorzow.eu.

Harmonogram 10. edycji Budżetu Obywatelskiego:

9.05-12.06 – zgłaszanie projektów

13.06-28.08 weryfikacja projektów

29.08-9.09 – przyjmowanie i rozpatrywanie odwołań

10.09-25.09 głosowanie

28.09 ogłoszenie wyników

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest