„MOCne w biznesie”

„MOCne w biznesie”

9 maja 2022 Wyłączono przez redakcja

Rusza bezpłatny program szkoleniowo-grantowy dla kobiet od Santander Bank Polska i Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości 

11 maja startuje bezpłatny projekt szkoleniowo-rozwojowy, przygotowany przez kobiety i dla kobiet. Na uczestniczki czekają warsztaty, a także granty edukacyjne i dofinansowanie biznesu o wartości do 50 tys. euro. W projekcie mogą wziąć udział przedsiębiorczynie oraz kobiety, które dopiero planują założyć własną firmę.

 

Program jest wspólną inicjatywą Santander Bank Polska oraz Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Składa się na niego cykl warsztatów, prowadzonych przez doświadczone ekspertki oraz granty na rozwój biznesu i dofinansowanie – wejścia kapitałowe dla najlepszych pomysłów. „MOCne w biznesie” to projekt otwarty dla wszystkich przedsiębiorczych kobiet – by wziąć w nim udział wystarczy zapisać się na stronie santander.pl/mocnewbiznesie.

 

MOCne w biznesie to wyjątkowy projekt, ponieważ stworzyły go kobiety z myślą o kobietach. To cykl spotkań i szkoleń online z inspirującymi liderkami – ekspertkami w swoich obszarach, które osiągnęły sukces w biznesie. Będziemy rozmawiać o tym, jak zarządzać zespołem, rozwijać talent czy budować swoją markę osobistą. Poruszymy też tematy nowych technologii, zakładania firmy, ekologii oraz zrównoważonego rozwoju. Do MOCnych w biznesie zapraszamy wszystkie kobiety, które stawiają na swój rozwój, inwestowanie w siebie i poszerzanie swoich horyzontów” – mówi Magdalena Proga-Stępień, dyrektor sprzedaży i dystrybucji z Santander Bank Polska.

 

Inspirujące warsztaty

 

Tematyka szkoleń w projekcie „MOCne w biznesie” skupia się na ważnych i praktycznych zagadnieniach rynkowych. Swoim doświadczeniem oraz wiedzą podzielą się znane kobiety, a przy tym ekspertki w swoich dziedzinach, m.in. Dominika Bettman – dyrektor generalna Microsoft w Polsce, Sara Koślińska – CEO Limitless, Anna Orska – założycielka i właścicielka marki biżuterii ORSKA i dobrze wszystkim znana dziennikarka Dorota Wellman. Już 11 maja odbędzie się pierwsze z dziewięciu spotkań: „Budowanie Marki Osobistej”.Poprowadzi je blogerka i właścicielka marki Spadiora, Marta Lech-Maciejewska. Cały cykl potrwa do listopada – pełny harmonogram spotkań dostępny jest na stronie santander.pl/mocnewbiznesie.

Co ważne, program, który przygotowaliśmy wspólnie z Polską Fundacją Przedsiębiorczości odpowiada na realne potrzeby. Pandemia sprawiła, że kobiety są mniej skłonne do zakładania firm, a młodymi przedsiębiorcami istotnie częściej są mężczyźni – zarówno w Polsce, jak i na świecie[[1]]. W Europie i Ameryce Północnej mniej niż jedna na 20 kobiet decyduje się na założenie firmy. Jednocześnie, jak wynika z rankingu Mastercard Index of Women Entrepreneurs, Polska jest w czołówce krajów, oferujących kobietom dobre warunki do prowadzenia biznesu” – dodaje Magdalena Proga-Stępień z Santander Bank Polska.

 

Dodatkowy kapitał na rozwój

 

MOCne w biznesie to także konkretne wsparcie finansowe w formie grantów oraz wejść kapitałowych. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przedstawić swój biznesplan i złożyć online odpowiedni formularz. Kapituła konkursowa oceni zgłoszenia i wyłoni 10 beneficjentek grantów rozwojowych o wartości 11 tys. zł każdy. Cztery najlepsze pomysły biznesowe otrzymają z kolei dofinansowania o wartości do 50 tys. euro. Szczegóły na temat konkursu, a także formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie santander.pl/mocnewbiznesie.

Kobiety śmiało wchodzą w świat biznesu. Nie tylko nie mają kompleksów, ale i w dużej mierze wyprzedzają, kreatywnością, zapałem i tzw. multitaskingiem niejednego mężczyznę. Potrafią organizować sobie życie rodzinne, a jednocześnie doskonale zarządzać firmami. Postanowiliśmy przygotować serię spotkań, które będą jeszcze mocniej inspirować do działania i poszerzać horyzonty – mówi Maria Czerniecka z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. – MOCne w biznesie to kolejny wspólny projekt Banku Santander i Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Stworzyliśmy cieszące się wielkim powodzeniem szkolenia w ramach cyklu >>Biznes Nowej Ery<<. Nasz kolejny projekt zapowiada się również pasjonująco. Wiemy, że panie nie tylko chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi, ale przyjmują porady i wykorzystują je w swoim działaniu” – mówi Czerniecka.

Partnerstwo dla kobiet

 

Program „MOCne w biznesie” został przygotowany przez Santander Bank Polska i Polską Fundację Przedsiębiorczości. Partnerami projektu są Her Impact oraz Forbes Woman.

O roli tego typu projektów we wspieraniu przedsiębiorczych kobiet mówi Magdalena Bielińska, Sales & Partnership Manager w Her Impact: „W ostatnich latach zauważana jest duża dynamika zmian w postawach przedsiębiorczych Polek. Pandemia skutecznie wpłynęła na dostrzeganie szans biznesowych w swoim otoczeniu, co bezpośrednio przełożyło się na spadek liczby działalności gospodarczych prowadzonych przez kobiety w naszym kraju. Jak wynika z badań PARP*, tylko 51% pozytywnie określa swoją samoocenę zdolności przedsiębiorczych i aż 43% odczuwa blokujący strach przed porażką. Z tego właśnie powodu Her Impact dołączyło do projektu MOCne w biznesie. Jako platforma wspierająca kobiety w rozwoju zawodowym, zależy nam, by jak najwięcej kobiet miało dostęp do wiedzy, która pozwoli rozwijać własną działalność, budować markę osobistą i w świadomy sposób podejmować decyzje biznesowe. Program Santander Banku Polska i Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w holistyczny sposób podchodzi do tego tematu, dlatego łączymy siły, by popularyzować świadomość finansową i dopingować kobiety w budowaniu rozmaitych biznesów”.

Uczestniczkom programu Santander Bank Polska proponuje preferencyjne warunki – bezpłatne konto firmowe, a także Assistance oraz kartę paliwową z bezpłatnym pierwszym tankowaniem za 1 zł, przy zawarciu umowy leasingu lub pożyczki Office.

 

Organizatorem konkursu jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości z siedzibą w Szczecinie, ul. Monte Cassino 32, 70-466 Szczecin, zarządzająca Funduszem oraz środkami PFP. Szczegóły i informacje na temat ofert specjalnych, regulamin promocji Santander Leasing MOCne w biznesie (santander.pl)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest