Pracownia do tomografii komputerowej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie!

9 maja 2022 Wyłączono przez redakcja

Otwarto zmodernizowaną pracownię do tomografii komputerowej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie! Zakupiony nowoczesny sprzęt do tomografii komputerowej, wyremontowana rejestracja, dyżurka lekarska, pokój zabiegowy, socjalny i łazienki – dziś otwarto zmodernizowaną pracownię tomografii komputerowej w Zakładzie Radiologii, Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie!

Pracownia tomografii komputerowej funkcjonuje w Zespole Szpitali Miejskich już od kilkunastu lat. Teraz przeszła całkowitą modernizację. Ogromną wartość diagnostyczną ma wyposażenie aparatu w funkcje dedykowane badaniom kardiologicznym, neurologicznym, onkologicznym oraz służące do badań pacjentów w przypadku ciężkiego przebiegu infekcji COVID-19.
– To nowoczesny sprzęt z bardzo wysokiej półki. Dzięki niemu możliwe będzie wykonywanie badań pacjentów z rozmaitymi schorzeniami. Będziemy z niego korzystać, ku radości radiologów i diagnostów obrazowych, ale przede wszystkim pacjentów. Aparat nafaszerowany jest nowościami. Pozwala na dokonanie precyzyjnej diagnozy, dzięki czemu skraca pobyt w szpitalu oraz okres diagnostyczno-terapeutyczny. Przyspiesza też wdrożenie leczenia lub umożliwia wcześniejsze przeprowadzenie zabiegu operacyjnego – mówi dr n. med. Katarzyna Lipka – Kierownik Zakładu Radiologii, Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie
Nowy tomograf komputerowy to wysokiej klasy 64 rzędowy sprzęt z rozbudowanym, adekwatnym do potrzeb profilu badanych pacjentów chorzowskiego szpitala, systemem funkcji, aplikacji i technologii m.in. zarządzania dawką promieniowania i zwiększenia wydajności. Główne zalety aparatu to wysoka jakość obrazowania wszystkich obszarów ciała, zwiększony zasięg obrazowania, zaawansowana redukcja dawki promieniowania, szeroki otwór gantry i duża dopuszczalna do badania masa pacjenta. Aparat dodatkowo wyposażony jest w funkcje zabiegowe umożliwiające wykonywanie procedur z zakresu radiologii interwencyjnej.
Prowadzimy badania na osobach z bardzo rozmaitymi schorzeniami. To zarówno pacjenci onkologiczni, neurologiczni, chirurgiczni, internistyczni, czy reumatologiczni, ale też olbrzymia grupa, która trafiają do izby przyjęć z zachorowaniem ostrym. To pacjenci bardzo chorzy, którzy wymagają jak najszybszego badania. Dodatkowo aparat jest wyposażony w funkcje kardiologiczne i zabiegowe – dodaje Kierownik Zakładu Radiologii, Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.
Liczba wykonywanych  badań w pracowni TK w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie sukcesywnie rośnie. Codziennie wykonywanych jest około 40 badań pacjentów szpitalnych. W ubiegłym roku wykonano blisko 10 tysięcy tomografii komputerowych.
Wartość całej pracowni tomografii komputerowej to ponad 4 miliony złotych, w tym 380 000,00 zł dotacji z Urzędu Miasta Chorzów.
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest