City break w Polsce wciąż popularną alternatywą dla dłuższego urlopu

City break w Polsce wciąż popularną alternatywą dla dłuższego urlopu

24 czerwca 2022 Wyłączono przez redakcja

Wyjazdy typu city break to nie tylko okazja na weekendowy wypad do innego miasta, ale także sposób na krótki, letni odpoczynek.

Według 39% zapytanych Polaków to dobre rozwiązanie, gdy nie możemy wyjechać na dłuższy urlop. Co czwarty z nas rozważał w tym roku skorzystanie z city break, bo to świetny pomysł, aby aktywnie zwiedzać inne miasta. Jak Polacy chcieliby spędzać czas na wyjeździe w formule city break sprawdził serwis Prezentmarzeń.

Polacy wraz z początkiem lata ruszają na wakacyjne wyjazdy nie tylko nad morze czy w góry, ale także do miast w poszukiwaniu atrakcji i miejskich pomysłów na wypoczynek. Jak wynika z badania „Potrzeby i oczekiwania Polaków w obszarze aktywności fizycznej i rozrywki” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń podczas city break 29% z nas chciałoby aktywnie korzystać z lokalnych rozrywek, a 23% poszukuje niestandardowych form spędzania czasu, na przykład próbując wybranego sportu ekstremalnego. Dla 19% respondentów najważniejsza jest możliwość zwiedzania zabytków i najciekawszych miejsc w danym mieście. Z kolei 17% ankietowanych stawia na relaks bez pośpiechu i w miarę możliwości wybiera hotele ze strefą spa. Dla 12% liczy się możliwość kulinarnego odkrywania wybranego miasta, co czynią próbując dań regionalnych.

Krótkie, kilkudniowe wyjazdy do dużych miast w celu poznania ich atrakcji – od czysto rozrywkowych, po kulturę i na typowym zwiedzaniu kończąc to popularna alternatywa dla dłuższych letnich wyjazdów podczas wakacji, która cieszy się coraz większą popularnością. Dla nas city break to coś więcej niż kilkudniowe wyjazdy do dużych miast, to sprawdzony sposób na spróbowanie lokalnych atrakcji, których nie mamy na przykład w swojej okolicy. Forma spędzania czasu zależy tylko od naszej wyobraźni, podczas takich wyjazdów możemy spróbować zarówno tych bardzo ekstremalnych rozrywek jak na przykład skok na bungee czy związanych z rekreacją, wszystko zależy od preferencji i budżetu. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Główną motywacją do poszukiwania różnych form spędzania czasu wolnego jest obecnie przede wszystkim chęć zdobywania nowych doświadczeń – jak twierdzi 57% uczestników badania. Z kolei 15% zapytanych argumentuje te poszukiwania niechęcią do rutyny i nudy. Według 38% respondentów po okresie pandemii, izolacji i pasywnego wypoczynku, obecnie chcemy żyć aktywniej i ciekawiej. Według co czwartego zapytanego Polaka aktualnie jesteśmy odważniejsi w realizacji swoich potrzeb w obszarze rozrywki, stąd większa chęć do próbowania na przykład sportów ekstremalnych. Zależy nam też wybierając formy wypoczynku, ale lepiej zadbać o jakość czasu wolnego.

Jak pokazały wyniki badania serwisu Prezentmarzeń kluczową rolą rozrywki w obecnych czasach, jak twierdzi 34% zapytanych Polaków, jest dostarczanie pozytywnych emocji i dodawanie energii do działania. Zdaniem 31% rozrywka dziś powinna przede wszystkim nas odstresowywać i odprężać. Dla 19% ankietowanych ważną rolą rozrywki jest możliwość zdobywania nowych doświadczeń. City break, czyli krótkie wypady do miast w celu poznawania ich atrakcji są nie tylko modne, ale także wpisują się w aktualne potrzeby Polaków. Są alternatywą dla dłuższych urlopów i  mogą być dostępne praktycznie na każdą kieszeń. Z badania zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń wynika, że spośród 1392 respondentów aż 64% zadeklarowało chęć wyjazdu typu city break w okresie letnim.

Badanie „Potrzeby i oczekiwania Polaków w obszarze aktywności fizycznej i rozrywki” zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1392 respondentów w formie ankiety online w kwietniu 2022.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest