O czym myśli Gratiana? odcinek nr 15.

24 czerwca 2022 Wyłączono przez Gratiana Passer
Zegar

Wiosna zawitała latem

o czwartej rano
w okno zagląda słońce
pieśń ptasia budzi.

Słońce w południe
liściom zabiera wodę
oczy cieszy szmaragd
upał spowalnia oddech.
…..
Kwitnącej pachnącej lipie
pomyliły się miesiące
zapachem gra o pierwszeństwo
z eteryczną wonią spalin.
…..
Mijają kolejne chwile
jeszcze z oddechem wiosny
choć u prawdy lata
w drodze do jesieni.
…..
wybory cd.
Kampania wyborcza trwa w najlepsze, choć każdemu już wakacje się marzą. Pora na kilka słów prawdy mi objawionej. Rząd paskudny i wszyscy, kto ino może głośno tak krzyczy. Sejm zdominowany przez duchy jakieś i każda ustawa koszmarem, a jednak zapada. Krzyczą z lewej i prawej strony. Każdy niezadowolony. Po różnych dziwnych redakcjach i programach się lud polityczny wypowiada w takim to duchu zgody. Wojna na dobre między owymi wybranymi politykami na słowa ostre trwa. To ja tak sobie od czasu do czasu słucham i się zastanawiam, bo coś mi tu nie pasuje zdrowo. Dlaczego nie pasuje — ano jak idę do sklepu i płacę to mi nie pasuje kwota, jaką sprzedawca ode mnie żąda. Nie pasuje mi, jak robię opłaty. No i dostałam zawrotu głowy przy dziwnych jakiś manewrach z węglem naszym i światowym. Nijak tego nie rozumiem. Wszyscy krzyczą zgodnym chórem, że za wysokie podatki, a jak są obniżane, to zaś krzyczą, że za mało będzie pieniędzy. To ktoś mnie zdrowo okłamuje. Błędnik mi od dłuższego czasu zaczyna szwankować od nadmiaru informacji w dezinformacji.
……
Politycy z lewa i prawa kłamiecie mnie równo. Dlaczego? Ano jak coś źle działa, to macie narzędzia, ustawowe narzędzia, by to zmienić z minuty na minutę. Można Rząd odwołać z sekundy na sekundę. Ba, nawet można Sejm i Senat odwołać. Macie w ręku takie narzędzia ustawodawcze. Jak nie wierzycie, to sobie poczytajcie na Stronie rządowej. Wszystko tam ładnie jest napisane. W regulaminie Sejmu też pięknie wszystko wyłuszczone. Nie zauważyłam jednak, aby mocno narzekające strony polityczne skorzystały z takich możliwości. Dlaczego tego nie robicie, jak zgodnie wszyscy mówicie, że jest tragedia i katastrofa? Tylko głośno jedynie narzekacie, jak to jest fatalnie i jak fatalnie zarządzane jest Państwo. Jak źle pracuje Sejm i inne tam matki/córki. Wystarczyło tylko to wszystko pozamiatać. Dlaczego tego wielcy nasi tego nie zrobili, choć teraz się zastanawiają, by przyśpieszyć wybory?
……
Jak nie wiadomo, o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze? Tak starsi powiadają mądrością poznania świata. Ciekawe. Wypadałoby teraz na potwierdzenie przytoczyć zarobki posła, senatora, premiera, ministra itd. Ciekawe czy minister finansów ma taką samą wypłatę ,jak minister sprawiedliwości? Diety i inne jeszcze dodatki, do tego szkolenia sponsorowane w ekskluzywnych miejscach, czy taka dziwna bezkarność i brak całkowity za jedynie słuszne decyzje odpowiedzialności, sygnowany immunitetem nietykalności boskiej. Jak ktoś z owych wielkich myśli, że nie powinnam poddawać konstruktywnej krytyce całego jednego wielkiego kłamstwa i oszustwa, cóż ma problem z interpretacją powyższego tekstu. Przestańcie nas zwykłych ludzi oszukiwać i okłamywać, bo to tylko dzięki nam macie ten sławetny immunitet nietykalności, bo jakoby działacie dla naszego dobra i dla naszego dobra macie kilka innych przywilejów, łącznie z zapewnianiem różnym prywatnym stacjom godzin antenowych, płatnych dla was, dostarczając nam wątpliwej jakości rozrywki. Mam cholerną alergię na kłamstwa. Inni nie cierpią pająków, jeszcze inni inne mają fobie, lub dokuczliwe alergie na pyłki kwiatowe. Mam alergię na kłamstwa, choć uczeni w piśmie twierdzą naukowo, że kłamstwo jest wpisane w gen człowieka. Na to wygląda, że do dobrego tonu należy kłamać. Aż z ciekawości wpiszę w Google moje ukochane hasło „szkoła kłamstwa”.
……
 „O czym myśli Gratiana” to bardzo intrygujący tytuł. Z lekka satyryczny, nieegocentryczny. Czy polityków interesuje, co ja myślę? Żaden polityk się do takiego zainteresowania nie przyznaje. Czy rasowy polityk jest zainteresowany, co o nim myśli wyborca? Wątpię w to bardzo. Rasowy polityk jedynie zainteresowany jest liczbą głosów uprawniających do pobierania odpowiednio wysokich apanaży, lub dla innych profitów. Są w tym chlubne wyjątki, bo jednak kilku Don Kichotów wśród owej grupy uprzywilejowanych można odszukać. Biedacy. Myślicie, że to moje pisanie to fantazjowanie oderwanej od rzeczywistości staruszki, której się nudzi? Są w naszej prawej Polsce trzy konkretne nieludzkie ustawy, które sobie od zarania dziejów śledzę na bieżąco i jeżeli one zostaną poprawione, wtedy z czystym sumieniem będę mogła napisać, że politycy nasi są faktycznie zainteresowani Polską i dobrostanem Suwerena. Sami możecie sobie takich parę ustaw odszukać i śledzić losy owych cukiereczków. Bo jednak jest ich więcej. Nie słuchajcie pięknych mów, sprawdzajcie czyny !!!
…..
Mądrość z podręczników o polityce zanotowana grubo przed Erą Nowożytną. „By lud był szczęśliwy i zadowolony, wystarczy mu podarować Igrzyska”.
…..
Wybory cdn…
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest