Policja: w długi weekend na drogach więcej rowerzystów i motocyklistów

Policja: w długi weekend na drogach więcej rowerzystów i motocyklistów

16 czerwca 2022 Wyłączono przez redakcja

Podczas długiego weekendu na drogach pojawi się znacznie więcej rowerzystów, motocyklistów, motorowerzystów, a także użytkowników hulajnóg elektrycznych – przypomina Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Apelujemy o przestrzeganie przepisów, rozwagę i rozsądek – podkreśla.

Policja przed Bożym Ciałem zwraca uwagę kierowcom, że użytkownicy jednośladów są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w przypadku potrącenia są szczególnie narażeni na tragiczne skutki wypadków drogowych.

Z przestrzegania zasad i przepisów ruchu drogowego nie są też zwolnione osoby jadące rowerem lub e-hulajnogą. „Pamiętajmy, że w przypadku najechania na rowerzystę lub osobę kierującą hulajnogą kierowca samochodu dozna straty w postaci zadrapań i wgnieceń karoserii swojego samochodu, zaś użytkownik jednośladu może odnieść dotkliwe obrażenia” – wskazuje Biuro Ruchu Drogowego KGP.

„Z kolei motocyklistów uczulamy, aby nie przekraczali dozwolonych limitów prędkości. Ważne jest również, by zawsze zawczasu i wyraźnie sygnalizowali zamiar zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy” – przypominają mundurowi.

Policja przed długim weekendem apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i rozsądek.

„Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku. Skoncentrują swoje działania zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy” – zapowiada BRD KGP.

Działania policjantów na rzecz bezpieczeństwa wspiera firma Screen Network S.A. Na ekranach rozmieszczonych przy ulicach, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych, Screen Network emituje spoty pod hasłem akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest