Synoptyk IMGW: w czwartek burze z gradem spodziewane na południowym zachodzie kraju

Synoptyk IMGW: w czwartek burze z gradem spodziewane na południowym zachodzie kraju

16 czerwca 2022 Wyłączono przez redakcja

W nocy na północnym wschodzie prognozowane są przelotne opady deszczu. W czwartek, jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska, spodziewane są już w całym kraju, a burze z gradem mogą wystąpić na południowym zachodzie.

Jak przekazała PAP Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Popadać może w całym kraju.

„W pasie od Dolnego Śląska, Małopolski po Suwalszczyznę, Podlasie możliwe również burze. Najbardziej intensywne zjawiska w tych burzach spodziewane są na południowym zachodzie. Na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Śląsku Górnym, Małopolsce może spaść grad” – powiedziała synoptyk IMGW.

Zaznaczyła, że w prognozowanych na tym obszarze burzach może spaść do 35 mm deszczu, a wiatr w porywach może osiągać do 80 km/h.

Temperatura będzie rosła. „Nadal najchłodniej na Wybrzeżu i na krańcach północnych. Tam od 18 do 21 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 22 do 27 stopni” – podała Dąbrowska.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z kierunków zachodnich. (PAP)

autorka: Inga Domurat

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest