Szpital dziecięcy ZSM przy ul. Truchana 7 zyska nowy budynek. Podpisano umowę na stworzenie projektu

Szpital dziecięcy ZSM przy ul. Truchana 7 zyska nowy budynek. Podpisano umowę na stworzenie projektu

11 czerwca 2022 Wyłączono przez redakcja
Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, a to oznacza coraz więcej pracy na SOR-ze szpitala dziecięcego przy ul. Truchana. Korzystna aura sprzyja wypadom na rower, rolki czy hulajnogę. Nie dziwi więc, że szpitalne korytarze pełne są pacjentów, którzy trafiają tu z różnego rodzaju urazami.

Dzięki planowanej budowie nowego budynku poradni specjalistycznych w ZSM przy ul. Truchana 7, będą oni obsługiwani w bardziej komfortowych warunkach, a kolejki do gabinetów się zmniejszą. Umowę na opracowanie projektu budowy budynku poradni specjalistycznych chorzowskiego szpitala dziecięcego podpisano w piątek 10 czerwca.
– SOR był projektowany już 10 lat temu. Dziś na oddziale brakuje sal obserwacyjnych, zabiegowych, czy pomieszczeń do przyjmowania pacjentów. Ta inwestycja jest konieczna, by byli oni obsługiwani w komfortowych warunkach – mówi Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich.
Za projekt odpowiada pracownia Tabindesign. W ramach inwestycji powstanie nowy, parterowy budynek poradni o powierzchni nie większej niż 1000 m kw. Docelowo będzie on przeznaczony dla ok. 200 pacjentów dziennie oraz ok. 30 osób personelu. Do obiektu będzie można dojechać istniejącym zjazdem z ul. Sienkiewicza.
– Miasto nieustannie wspiera Zespół Szpitali Miejskich. Co roku przekazujemy środki, dzięki którym realizowane są różnego rodzaju inwestycje. Dziś podpisaliśmy umowę na stworzenie projektu nowego budynku, którego szpital przy ul. Truchana bez wątpienia potrzebuje. SOR jest obecnie przygotowany na obsługę ok. 50 pacjentów dziennie, chociaż potrzeby są znacznie większe – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.
W budynku będzie się znajdować poradnia laryngologiczna, alergologiczna, neurologiczna, chirurgiczna, ortopedyczna, audiologiczna, nefrologiczna, hematologiczna, okulistyczna, a także pomieszczenie nocnej i świątecznej dyżurki lekarskiej. Powstanie tu też pokój dla pacjentów „zakaźnych” wraz z punktem szczepień, a także pomieszczenie pracowni RTG.
Znajdzie się w nim także część ogólnodostępna z rejestracją i pokojem socjalnym dla personelu, duża poczekalnia z kącikiem zabaw dla dzieci, kiosk ortopedyczny i toalety dla pacjentów, w tym toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz część socjalna z zapleczem sanitarnym.
Zgodnie z umową wykonawca ma teraz 21 dni na przedstawienie koncepcji. Kolejnym krokiem będzie sporządzenie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym decyzji o pozwoleniu na budowę. Wartość umowy to 123 tys. zł brutto.
Fot. Łukasz Adamczyk /UM Chorzów
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest