Zbiórka dla chorej Zosi z Chorzowa

Zbiórka dla chorej Zosi z Chorzowa

11 czerwca 2022 Wyłączono przez redakcja

W imieniu Fundacji Dziecięca Fantazja, Rodziców oraz naszej redakcji zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc w zbiórce dla 4-letniej Zosi z Chorzowa.

Dziewczynka zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Pilnie potrzebuje multifunkcyjnego urządzenia Baffin.
O marzeniu Zosi można przeczytać na: https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/1257

Zosia Pichowska • 4 lata – Chorzów – Choroba: Mózgowe porażenie dziecięce.  Zosia przyszła na świat jako skrajny wcześniak w 27. tygodniu ciąży. Początkowo rozwój dziewczynki przebiegał prawidłowo. Nasza Podopieczna szybko zaczęła mówić, była bardzo kontaktowa i świetnie radziła sobie manualnie. Jedyny problem stanowiła sfera ruchowa. Gdy Zosia miała 3 lata, zdiagnozowano u niej mózgowe porażenie dziecięce, co tłumaczyło silną spastykę towarzyszącą dziewczynce. Niedawno dziewczynka przeszła operację uwzględniającą przecięcie 65% korzeni nerwowych w kręgosłupie. Dzięki temu spastyka ustąpiła, ale żeby nasza Podopieczna mogła zacząć chodzić, potrzebuje kontynuacji rehabilitacji oraz specjalistycznego sprzętu.

Jednym z potrzebnych sprzętów jest multifunkcyjne urządzenie Baffin. Mimo dofinansowania wciąż brakuje części kwoty. Urządzenie pozwoliłoby uwolnić rączki Zosi, a tym samym umożliwiłoby jej malowanie, co jest jej wielką pasją. Czasu na zakup urządzenia jest naprawdę nie wiele, a jest ono niezbędne dla dalszego funkcjonowania dziewczynki.


Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego, której celem jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Naszymi podopiecznymi są dzieci walczące z chorobami nowotworowymi, wadami wrodzonymi, schorzeniami genetycznymi i przewlekłymi. Od 2003 roku, z pomocą firm, instytucji i osób prywatnych udało nam się spełnić ponad 8000 wyjątkowych marzeń.

Na co dzień spełniamy fantazje chorych dzieci. To właśnie z myślą o nich uruchomiliśmy charytatywną platformę  https://www.wishsurfing.pl/ , dzięki której spełnianie marzeń stało się dużo prostsze. Każdy może przekazać dowolną kwotę. Każde 5, 10 czy 15 zł ma znaczenie.

Gorąco zapraszamy rodziców/ opiekunów chorych dzieci do zgłaszania fantazji swoich pociech. Wystarczy wejść na naszą stronę https://f-df.pl/ Marzenia chorych dzieci mogą stać się rzeczywistością, trzeba tylko zgłosić je do nas.

 

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest