W Gliwicach powstaje pierwszy w Polsce salon samolotowy

W Gliwicach powstaje pierwszy w Polsce salon samolotowy

3 sierpnia 2022 Wyłączono przez redakcja

Jazda w miejskich korkach Cię denerwuje kup sobie samolot. W Gliwicach, na terenie miejscowego lotniska, powstaje pierwszy w Polsce salon samolotowy.

Budowa zbliża się już do końca. Dziś odbyła się symboliczna uroczystość zawieszenia śmigła w budynku przyszłego salonu. Właściciel, polska firma SkyDream, planuje otwarcie salonu na przełomie lata i jesieni bieżącego roku.

Salon samolotowy będzie funkcjonował podobnie jak dobre salony samochodowe. Klient będzie mógł przyjść, odbyć lot próbny i dokonać wyboru samolotu. Jednak będzie on oferował znacznie więcej. Można będzie przyjść bez żadnego doświadczenia lotniczego i od początku otrzymać profesjonalne wsparcie – od lotu zapoznawczego, poprzez szkolenie, zakup samolotu, aż po załatwienie formalności i serwis.

Dotychczas nie było w Polsce miejsca, gdzie osoba marząca o lataniu znalazłaby tak szerokie wsparcie podczas całej swej drogi lotniczej. Szkoleniem zajmują się aerokluby i prywatne szkoły, tam też zazwyczaj można wypożyczyć samolot na krótkie loty. Niektórzy decydują się na zakup własnego samolotu. Szybko okazuje się jednak, ze radość latania psują im formalności i technikalia. Rejestracja, ubezpieczenie czy serwis – tylko z pozoru brzmią identycznie, jak w przypadku samochodu. W lotnictwie wszystkie te czynności są bardziej skomplikowane. A świeżo upieczony właściciel samolotu musi sobie z nimi radzić na własną rękę. W nowym salonie lotnicy otrzymają kompleksowe wsparcie we wszystkich tych obszarach.

„Chcemy być profesjonalnym przewodnikiem dla ludzi, którzy marzą, by latać rekreacyjnie. Rozmawiamy, wyjaśniamy, zabieramy na lot zapoznawczy” – tłumaczy Krzysztof Będkowski, prezes SkyDream. „Jeśli ktoś zdecyduje się, by zostać pilotem, wyszkolimy go. Jeśli zechce kupić jeden z samolotów, które mamy w ofercie – doradzimy w wyborze i konfiguracji. A po zakupie załatwimy za klienta formalności rejestracyjne, ubezpieczeniowe czy leasingowe. Otoczymy go opieką przez cały okres użytkowania samolotu. Wszystko po to, aby klient czerpał przyjemność z realizacji swojej pasji” – dodaje Będkowski.

SkyDream to polskie przedsiębiorstwo lotnicze, oferujące samoloty ultralekkie różnych marek, serwis, szkolenia oraz całą gamę produktów i usług dla pilotów.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest