Funzeum łączy nie tylko naukę i zabawę. Nietypowa atrakcja dla dzieci i dorosłych

Funzeum łączy nie tylko naukę i zabawę. Nietypowa atrakcja dla dzieci i dorosłych

29 września 2022 Wyłączono przez redakcja

Szukając pomysłów na rodzinne spędzanie czasu stajemy często przed wyzwaniem znalezienia atrakcji, która będzie potrafiła zainteresować zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Z myślą o naszych pociechach wybieramy miejsca pozwalające na dobrą zabawę i spożytkowanie dziecięcej energii. Dla nas z kolei istotne mogą być walory poznawcze i edukacyjne danej atrakcji. Czy da się pogodzić te potrzeby? Z tym zamiarem zostało zaprojektowane pierwsze w Polsce Funzeum, gdzie można kreatywnie bawić bez względu na wiek, eksperymentować i poznawać niezwykłe zjawiska z wykorzystaniem kolorów i światła.

Nazwa nietypowego muzeum, które wyłamuje się całkowicie ze schematów zwiedzania, powstała z zestawienia słów „fun”, czyli zabawa i „muzeum”. Obiekt tworzą 2 duże multimedialne wystawy: wystawa koloru z instalacjami artystyczno-edukacyjnymi i wystawa światła prezentująca w nietypowy sposób wykorzystanie różnych form naturalnego i sztucznego światła. Nie znajdziemy tu zamkniętych gablot jak w tradycyjnych placówkach muzealnych. Barwną przestrzeń obiektu, zajmującą prawie 4000 mkw. tworzą multimedialne instalacje i interaktywne elementy, zachęcające do odkrywania i eksplorowania udostępnionych wystaw.

Zastosowanie kreatywnych pomysłów i nowoczesnych technologii w prezentowaniu zjawisk związanych z kolorami i światłem, czyli motywami przewodnimi tego obiektu sprawia, że bez względu na wiek zwiedzający chętnie angażują się w odkrywanie zasobów edukacyjno-rozrywkowych. Dzieci urzekają przede wszystkim kolory wnętrz, możliwość dotykania i twórczej zabawy poszczególnymi elementami wystaw bez zakazów typowych dla tradycyjnych placówek muzealnych. Dorośli z kolei dają się ponieść kreowaniu rzeczywistości, która zaskakuje dzięki wykorzystaniu oryginalnych pomysłów i nowoczesnych technologii. Zarówno dzieci, jak i dorośli bawią się eksplorując zaprezentowane w Funzeum zjawiska. Dodatkowym atutem obiektu jest możliwość realizacji zdjęć z ciekawymi efektami wizualnymi, dzięki zastosowanym technologiom cyfrowych i bogactwie kolorów.

Funzeum powstało z myślą, aby pobudzać do kreatywnego odkrywania świata w każdym wieku i poznawania niezwykłych zjawisk z wykorzystaniem kolorów i światła. Przestrzeń została tak zaprojektowana, aby motywować do twórczego działania i przekazywać sporą dawkę wiedzy w  nowoczesny, ale w przystępny sposób. – mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

Wielokolorowe scenerie, interaktywne elementy oraz multimedialne instalacje tworzące przestrzeń tego obiektu służą nie tylko zabawie, ale także edukacji. W Funzeum zarówno dzieci, jak i dorośli mogą rozwijać swoją kreatywność i eksperymentować z kolorami i światłem, aby odkrywać jego tajemnice. Na zwiedzających czekają m.in. multimedialne wystawy których celem jest angażowanie naszych zmysłów, pobudzanie wyobraźni i dostarczanie niezapomnianych przeżyć.

Dodatkowo w obiekcie po zakończonym zwiedzaniu dzieci mogą rozładować nagromadzoną energię w strefie Funzone, w której znajduje się m.in.: świecąca podłoga do tańca, 12 metrowe piano podłogowe czy podniebny plac zabaw. Dorośli w tym czasie mogą odpocząć po intensywnym zwiedzaniu.

Funzeum mieszczące się na Śląsku jest obecnie największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym oferującym multisensoryczne i interaktywne instalacje, inspirowane motywami kolorów i światła. To nietypowe muzeum zajęło 1. miejsce w tegorocznym ogólnopolskim konkursie Top Atrakcje 2022 w kategorii Nowości i odkrycia. Jest też jedną z polskich atrakcji, która przez sposób prezentacji wystaw i jej zasobów pozwala na kreatywne spędzanie czasu łączące pokolenia i dostarczające sporej dawki radosnej, wspólnej zabawy.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest