Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele SP nr 18 napisali książkę! Opisali swoje wspomnienia z czasu pandemii

Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele SP nr 18 napisali książkę! Opisali swoje wspomnienia z czasu pandemii

30 września 2022 Wyłączono przez redakcja

Książka „Świadkowie historii” – jej autorami są uczniowie, ich rodzice, a także nauczyciele placówki SP nr 18.

Pomysł na stworzenie książki zrodził się podczas lekcji historii w klasie 6a.

Rozmawiano o tym, że na naszych oczach i z naszym udziałem, dzieją się niezwykłe wydarzenia, ponieważ jesteśmy świadkami największej globalnej pandemii współczesnego świata. Wówczas jeden z uczniów zwrócił uwagę: Jaki ze mnie świadek historii, jeśli nie będę wymieniony z imienia i nazwiska w żadnej książce czy podręczniku? – tłumaczy Joanna Piećko–Szopińska, dyrektorka SP nr 18.

 

 

 

 

 

Idąc za tą myślą, postanowiono napisać książkę pod tytułem: „Świadkowie historii”, która jest zapisem wspomnień uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, z czasu pandemii.

–  Zastanowiliśmy się, czego w tym okresie nauczyliśmy się o sobie, innych, ludzkim życiu, o ważnych dla nas wartościach i wyborach. Projekt miał też szerszy charakter – chcieliśmy, by uczniowie mogli poznawać świadków historii, osoby, które historię tworzą, i by rozumieli ich rolę. Pragnęliśmy, by uczniowie poprzez własne doświadczenie dowiedzieli się, jak pisze się i wydaje książki – dodaje Joanna Piećko–Szopińska.

Wstęp do książki napisał Wiceprezydent Wiesław Ciężkowski, a patronat nad nią objął Prezydent Andrzej Kotala. Jej wydanie zbiegło się z rocznicą 45-lecia założenia SP nr 18.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest