Otwarta Scena Artystyczna – Głośne Otwarcie Sezonu!

Otwarta Scena Artystyczna – Głośne Otwarcie Sezonu!

22 września 2022 Wyłączono przez redakcja

Ruszamy z głośnym otwarciem sezonu: dwa energiczne zespoły metalowe – tego u nas jeszcze nie było! Startujemy 23 września o godz. 20.00!

Zagrają dla Was:

Zespół Memento Mori to krakowsko-śląskie trio z siedzibą w Zabrzu, wykonujące muzykę z pogranicza punk/rock/metal. Za początek działalności zespołu przyjmuje się 2019 rok, kiedy to opublikowane zostało w sieci pierwsze demo. Kolejny ważny krok w działalności grupy to debiut sceniczny, który miał miejsce w sierpniu 2021 na deskach kultowej chorzowskiej „Leśniczówki” przed legendarnym Proletaryatem. Od tamtej pory zespół regularnie koncertuje, prezentując publiczności pełnowymiarowy materiał muzyczny.

 

Energetyczne autorskie kompozycje wraz z niebanalnymi tekstami w języku ojczystym tworzą niełatwą do zaszufladkowania mieszankę, którą zespół opisuje po prostu jako CZAD.

Bartosz „Siekiera” Wojtaś – gitara, głos

Tomasz „Fugazi” Posiewała – bas

Marcin Szczęsny – perkusja

 

Zespół Warhlack- zapach wilgotnej benzyny, unoszący się w ciasnym garażu, rozpycha się między motorem a kosiarką. Na półce, gdzie trzymane są stare linki i manetki, ktoś dorzucił parę pustych butelek. Potargany dywan z przedpokoju wisi zasłaniając okno. Pośrodku w mroku usilnie próbuje się przebić wolframowa żarówka – słaba i brudna do tego. Na ścianie przy bramie do kompletu wmurowano proste zasilanie do wiertarki czy kompresora. Konstruktorzy takich komórek dla pojazdów silnikowych zapewne nie spodziewali się, że staną się one mekką dla kapel metalowych, a jedną z nich, o zgrozo – jest zespół WARHLACK z południowej dzielnicy Katowic.

 

Tym malowniczym wstępem czwórka zapaleńców zaprasza Was na koncert.

 

bilety: 15 zł

info: majka@chck.pl 32 247 39 56

 

Więcej o Otwartej Scenie Artystycznej


Masz zespół, chcesz wystąpić na profesjonalnej scenie? Spróbuj u nas swoich sił! Chcemy, aby zespoły które dotąd nie miały szansy pokazać się szerszej publice stanęły przed mikrofonem i oswoiły swoją sceniczną tremę.

 

Raz w miesiącu będziemy organizować koncerty pod szyldem OSA „Scena dla młodych” na których zespół, solista lub grupa będą prezentować swoją twórczość autorską bądź coverową.

 

Wystarczy wysłać do nas kartę zgłoszenia wraz z kilkuminutowy nagraniem wideo. Zgłoszenia można wysyłać do nas przez cały sezon artystyczny 2021/2022.

 

Zakwalifikowanych uczestników będziemy informować o możliwości występu z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem. (regulamin na sdk.org.pl)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest