Rozgrzeją silniki i… serca. Przed nami Zlot Samochodów na Cichej 6 w Chorzowie

Rozgrzeją silniki i… serca. Przed nami Zlot Samochodów na Cichej 6 w Chorzowie

19 listopada 2022 Wyłączono przez redakcja

W niedzielę 20 listopada na parkingu Stadionu Miejskiego przy ul. Cichej 6 w Chorzowie odbędzie się Charytatywny Zlot Samochodowy. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka środków dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Chorzowie.

Za nami piłkarska jesień, mogłoby się więc wydawać, że przez najbliższy czas niewiele będzie się działo na obiekcie przy Cichej 6 – nic bardziej mylnego! Już na najbliższą niedzielę zaplanowano wyjątkową atrakcję – Charytatywny Zlot Samochodowy. Ryk silników, potężne car audio, zjawiskowe pojazdy – to wszystko okraszone zabawą z DJ-em, a także ciekawymi konkursami czekać na Was będzie na parkingu Stadionu Miejskiego w Chorzowie. W trakcie zlotu prowadzona będzie zbiórka dla dzieciaków z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Chorzowie. Na imprezę zaprasza chorzowska Fundacja Gramy do Końca.

– Podczas zlotu będziemy kwestować na rzecz placówek opiekuńczo-wychowawczych w Chorzowie. Kolejny raz wspieramy tę instytucję, poprzednio przekazaliśmy dla podopiecznych paczki świąteczne, a tym razem zbieramy na zimowisko dla dzieciaków. Zachęcam do wsparcia zbiórki, na miejscu poza szeregiem atrakcji znajdziecie także naszych wolontariuszy. Wiem, że chorzowianie mają szczodre serca, a cel jak zawsze jest szczytny – zachęca Bartłomiej Czaja, prezes Fundacji Gramy do końca. – Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie życzliwość wielu osób. Dziękujemy MORiS Chorzów za udostępnienie terenu – dodaje Czaja. 

Podczas wydarzenia wyróżnienie trafi do posiadacza „najlepszej fury”, a także wybrany zostanie najlepszy zestaw car audio. O oprawę muzyczną zadba DJ. Dodatkowo na łasuchów czekać będzie strefa gastronomiczna.

– Półtora roku temu postanowiłam dołączyć do grupy wolontariuszy. Pomyślałam: fajna sprawa, lubię to! Pomysł na zlot samochodowy pojawił się w październiku. Dlaczego? Kieruję mną chęć pomocy innym, w tym przypadku dzieciaczkom. Pragnę aby czuły się docenione i szczęśliwe! Dlaczego zlot samochodowy? Głównym powodem jest duże zainteresowanie ludzi motoryzacją. Wiem, że na tego typu imprezach zawsze pojawiają się miłośnicy motoryzacji, którzy chętnie przyłączą się do tego typu zbiórki. Można rozgrzać nie tylko serca, ale też silniki! – mówi Magdalena Nowińska, inicjatorka zlotu, wolontariuszka Fundacji.

Charytatywny Zlot Samochodów odbędzie się w niedzielę, 20 listopada w godzinach od 12:00 do 16:00. Wstęp całkowicie darmowy! 

www.gramydokonca.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest