Primark – nowy sklep w Katowicach

Primark – nowy sklep w Katowicach

4 grudnia 2022 Wyłączono przez redakcja

30 listopada 2022 r. – Primark, międzynarodowy detalista odzieżowy, otworzył po raz pierwszy drzwi swojego czwartego sklepu w Polsce w katowickim Silesia City Center. Pierwszy salon marki w województwie śląskim stworzył ponad 170 nowych miejsc pracy dla lokalnej gospodarki. 

  • Nowy, czwarty sklep Primark w Polsce stworzył łącznie ponad 170 miejsc pracy
  • W tym miesiącu marka podwoiła liczbę sklepów na polskim rynku
  • Dziś Primark opublikował także swój pierwszy Raport z Postępów w zakresie Zrównoważonego Rozwoju i Etyki

Otwarcie to stanowi kamień milowy w ekspansji Primark w Polsce, gdzie w tym miesiącu sieć podwoiła swoją obecność – z 2 do 4 sklepów. Primark Katowice dołącza do nowo otwartego salonu w Krakowie, a także do lokalizacji w Poznaniu i Warszawie. Kolejne dwa otwarcia marka planuje także w przyszłym roku.

Sklep w Katowicach zajmuje ponad 3 600 m2 powierzchni handlowej, na której do dyspozycji klientów oddano 26 przymierzalni oraz 21 kas. Będzie oferował najnowsze trendy i artykuły codziennego użytku w atrakcyjnych cenach, w tym odzież damską, męską i dziecięcą, a także kosmetyki i artykuły wyposażenia domu. Oprócz tego, w okresie świątecznym klienci mogą liczyć na zakupy odzieży okolicznościowej, niezbędnych akcesoriów zimowych, a także szerokiej gamy prezentów i dekoracji, a wszystko to w przystępnych cenach.

Znaczna część odzieży w Primark Katowice dostępna jest pod rozwijającą się marką Primark Cares, co ma związek z ambicją firmy, by uczynić bardziej zrównoważoną modę dostępną dla każdego. Strategia zrównoważonego rozwoju Primark została ogłoszona w zeszłym roku, a w jej ramach określono zobowiązania detalisty do zapewnienia odzieży dłuższej żywotności, chronienia życia na Ziemi i poprawy życia ludzi, którzy wytwarzają produkty Primark.

Ponadto, dziś Primark opublikował swój inauguracyjny Raport z Postępów w zakresie Zrównoważonego Rozwoju i Etyki, który przedstawia działania, jakie marka podjęła w ramach realizacji dziewięciu zobowiązań zawartych w strategii w ciągu ostatniego roku. Najważniejsze z wniosków to:

  • 45 proc. wszystkich ubrań Primark zawiera obecnie materiały pochodzące z recyklingu lub bardziej zrównoważonych źródeł, w porównaniu z 25 proc. w momencie ogłoszenia strategii,
  • 40 proc. sprzedawanej odzieży bawełnianej zawiera bawełnę pochodzącą z recyklingu, organiczną lub pozyskaną w ramach Programu Zrównoważonej Bawełny Primark, w porównaniu do 27 proc. w momencie ogłoszenia strategii,
  • dodatkowo, 252,8 tys. rolników zostało przeszkolonych w ramach Programu Zrównoważonej Bawełny Primark, a więc firma jest na dobrej drodze do przeszkolenia łącznie 275 tys. osób do końca 2023 r., co ugruntowuje pozycję inicjatywy jako największej tego typu wśród wszystkich detalistów odzieżowych.

„Z przyjemnością witam dziś klientów w naszym katowickim sklepie, który otworzył się zaledwie 20 dni po Krakowie. Jest to kolejny, niezwykle ważny krok w naszej ekspansji w Polsce. Do tej pory spotkaliśmy się z fantastycznym odzewem ze strony polskich klientów i wierzę, że również w tym przypadku pokochają to, co nasz katowicki sklep ma do zaoferowania, od prezentów świątecznych i najnowszych trendów zimowych, po artykuły codziennego użytku, a wszystko to w przystępnych cenach. Chciałbym również podziękować koleżankom i kolegom, którzy ciężko pracowali nad tym otwarciem, dbając o to, abyśmy zapewnili naszym klientom jak najlepsze doświadczenia zakupowe” – powiedział Maciej Podwojski, Head of Sales CEE w Primark.

Na początku tego roku Primark ogłosił również plany dotyczące otwarcia dwóch kolejnych lokalizacji w kraju w 2023 r. – w Magnolia Park we Wrocławiu i w Manufakturze w Łodzi, co oznacza, że sieć zwiększy swoją obecność w Polsce do sześciu lokalizacji. Detalista kontynuuje również ekspansję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wchodząc na rynek rumuński w grudniu br., a następnie na Słowację w 2023 r.

Godziny otwarcia sklepu:

Poniedziałek – Sobota: 10:00 – 21:00

 

Kontakt dla mediów:

Primark | press@primark.com

Dorota Kwiatkowska | Grayling Poland

+48 607 102 439

dorota.kwiatkowska@grayling.com

 

O Silesia City Center:

Silesia City Center to największe na Śląsku, a także jedno z największych centrów handlowych w Polsce. Obecnie w Silesii na powierzchni ponad 86 tys. mkw. znajduje się blisko 300 sklepów, w tym najszersza oferta marek modowych w regionie, restauracje i kawiarnie, liczne punkty handlowo-usługowe oraz kino.

O Primark 

Primark to międzynarodowy detalista odzieżowy zatrudniający ponad 72 000 pracowników w 14 krajach Europy i USA. Założony w Irlandii w 1969 r. pod marką Penneys, dąży do zapewnienia przystępnych cenowo wyborów dla każdego, od artykułów codziennego użytku do wyróżniającej się stylem odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej, jak również kosmetyków, artykułów gospodarstwa domowego i akcesoriów. Skupiając się na tworzeniu wyjątkowych doświadczeń w sklepach, Primark kontynuuje ekspansję na nowych i istniejących rynkach, a do końca 2026 r. chce posiadać 530 sklepów, włączając w to planowane w najbliższym czasie wejście do Rumunii i Słowacji.

Primark dąży do tego, aby bardziej zrównoważona moda była dostępna dla każdego. Primark Cares to zobowiązanie marki do poprawy działań każdego dnia – tworzenia bardziej zrównoważonych produktów, na które każdy może sobie pozwolić, zmniejszenia wpływu na planetę i poprawy życia pracowników. Firma podjęła szereg publicznych zobowiązań, nad którymi zamierza pracować i co roku informować o postępach w ich realizacji. Obejmują one wytwarzanie wszystkich ubrań marki z materiałów pochodzących z recyklingu lub pozyskiwanych w sposób bardziej zrównoważony, projektowanie odzieży w sposób umożliwiający jej późniejszy recykling, zmniejszenie śladu węglowego o połowę w całym łańcuchu wartości, rezygnację z wyrobów plastikowych jednorazowego użytku oraz dążenie do zapewnienia pracownikom łańcucha dostaw godziwej płacy.

 

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest