SLAVNI 2023

SLAVNI 2023

18 lutego 2023 Wyłączono przez redakcja

SLAVNI 2023, to pierwsze w kraju wydarzenie skupione na literaturze i kulturze, w trakcie którego organizatorzy przybliżają bogactwo historii i mitologii słowiańskiej, nordyckiej, celtyckiej, germańskiej oraz słowiańskiej kultury ludowej, które odbędzie się 22-23 kwietnia 2023 roku  w Chorzowie.

Wydarzenie będzie odbywało się na dwóch płaszczyznach:

Pierwsza to panele dyskusyjne pomiędzy autorami książek, pisarzami, pracownikami naukowymi, przedstawicielami wydawnictw oraz czytelnikami, spotkania autorskie, wykłady i pogadanki przybliżające odwiedzającym kulturę, wierzenia, mitologię oraz codzienność dawnych Słowian.
Druga to strefa kramów wyrobów rękodzielnictwa związanego z wczesnym średniowieczem, tor łuczniczy, nauka fechtunku oraz liczne warsztaty na stoiskach wystawienniczych, a także koncert zespołu Svita oraz Śpiewnice i oficjalne wręczenie nagród w ramach ogólnopolskiego konkursu SLAVNI — złoty płomień kultury.

Miejsce, gdzie odbędzie się konwent SLAVNI, zostało starannie dobrane. Jest to Muzeum “Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Za wydarzenie odpowiedzialna jest iSAP – Słowiańska Agencja Prasowa z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Odwiedź stronę po więcej informacji: www.slavni.isap.info.pl i weź udział w wydarzeniu!

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest