Magazyn Rossmanna w Pyskowicach rozrósł się do 43 tys. mkw.

Magazyn Rossmanna w Pyskowicach rozrósł się do 43 tys. mkw.

4 kwietnia 2023 Wyłączono przez redakcja

Centrum Dystrybucyjne Rossmanna na Śląsku, w Pyskowicach, zwiększyło swoją powierzchnię o 17 tys. mkw. i dysponuje obecnie ponad 43 tys. mkw. Powstały dodatkowe 33 doki przeładunkowe, a także 34 rzędy regałów tradycyjnych oraz 2 rzędy przepływowych. Magazyn obsługujący południową Polskę zatrudnia już 550 osób.

Centrum Dystrybucyjne w Pyskowicach działa od 2014 roku jako zaplecze logistyczne dla drogerii Rossmann w Polsce południowej. W ubiegłym roku, ze względu na wzrost liczby sklepów (w marcu 2023 r. działają w Polsce 1670 drogerie) zapadła decyzja o rozbudowie magazynu. Budowa zaczęła się z końcem lutego 2022 r. Rossmann otrzymał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie 23 lutego 2023 r.

„Potrzebujemy coraz większych możliwości w zakresie optymalizacji wysyłki towaru do drogerii, tak aby zapewnić najlepszy poziom obsługi naszym klientom. Inwestycja w Pyskowicach na pewno nam to ułatwi. Kolejnym celem była poprawa warunków pracy naszych pracowników. Zależało nam, by pracowało im się łatwiej i zdecydowanie bardziej ergonomicznie” – informuje Rafał Makarski, dyrektor Działu Logistyki w Rossmannie.

Podczas uroczystego otwarcia magazynu w Pyskowicach samorządowcy podkreślali rolę Rossmanna we wspieraniu lokalnych społeczności.

„Jesteśmy dumni, że Rossmann jest u nas już od prawie 10 lat. Tworzy miejsca pracy i miejsce przyjazne dla ludzi. Podglądamy was, wasze idee, sposób zrządzania, podejście do pracowników. Mamy nadzieję, że czujecie przyjazną atmosferę ze strony miasta” – mówił podczas otwarcia magazynu Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic.

Pyskowicki magazyn jest manualny, bez automatyki. Hala jest chłodzona, ponieważ coraz więcej artykułów wymaga składowania w temperaturze pokojowej, również podczas upałów. W dobudowanej hali jest ogrzewanie podłogowe i oświetlenie LED mające zapewnić lepsze warunki pracy oraz zmniejszyć zużycie energii. Powstały dodatkowe 33 doki przeładunkowe ułatwiające pracę. W sumie magazyn ma po rozbudowie 73 miejsca rozładunku ciężarówek. Liczba miejsc paletowych wzrosła z 23,5 tys. do 39,5 tys.

„Dobudowaliśmy i wyposażyliśmy łącznie ponad 18 tys. mkw. powierzchni użytkowej, zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania. Zaspokoiliśmy potrzeby, a jednocześnie utrzymaliśmy wysokie wymogi bezpieczeństwa pożarowego” – przekonuje Andrzej Podobas, kierownik Działu Inwestycji i Nowych Otwarć w Rossmannie.

Oprócz rozbudowy powierzchni magazynowej powiększono budynek socjalny z szatniami. Obecnie ma on ponad 2,5 tys. mkw. (dodano ponad 1 tys. mkw.).

„Podczas projektowania nowej hali mocno stawialiśmy na funkcjonalność oraz komfort naszych pracowników. Pojawiły się więc przestronne pomieszczenia socjalne i nowoczesne sale konferencyjne. Równolegle zmodernizowaliśmy i przearanżowaliśmy starszą część magazynowo-socjalną” – informuje Marcin Mnich, dyrektor Centrum Dystrybucyjnego w Pyskowicach.

Rozbudowa centrum dystrybucyjnego to inwestycja w nową infrastrukturę magazynu, która bezpośrednio przekłada się na komfort i bezpieczeństwo pracy. Zostały zaprojektowane nowe stanowiska pracy i zakupiony niezbędny sprzęt.

„Mamy też coraz większą flotę wózków magazynowych, a starsze modele systematycznie wymieniamy na nowe. Poza tym wymieniliśmy większość urządzeń typu skanery, a także bardziej specjalistyczne, jak np. Pick by Voice, czyli podręczny sprzęt, który pomaga w skompletowaniu towaru >>słuchając<< komend głosowych” – wylicza Marcin Mnich.

To kolejna inwestycja magazynowa. Także w marcu 2023 r. Rossmann otworzył rozbudowany magazyn w Grudziądzu obsługujący drogerie w Polsce północnej. Centrum Dystrybucji w Grudziądzu powiększyło się o ponad 11 tys. mkw. Po rozbudowie, magazyn ma 35 tys. mkw.

 

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest