Chorzów chce przywrócić historyczną drogę w kierunku Siemianowic Śląskich

Chorzów chce przywrócić historyczną drogę w kierunku Siemianowic Śląskich

7 czerwca 2023 Wyłączono przez redakcja

Odcinek jezdni o długości 1,3 km ma połączyć ulicę Metalowców z Siemianowicką.

To nie tylko skomunikuje nowe tereny inwestycyjne, ale przede wszystkim ma zmniejszyć korki w Chorzowie Starym – o co apelują mieszkańcy.  

Projekt zakłada budowę długiej na 1,3 km i szerokiej na 7 m jezdni. Inwestycja uwzględnia również budowę chodników, miejsc postojowych, ścieżki rowerowej oraz zatok autobusowych. Powstanie też wiadukt nad liniami kolejowymi.  Przywrócenie drogi w jej historycznym śladzie ma odciążyć ulice Kościuszki i Parkową. Na tych drogach od kilku lat w godzinach szczytu tworzą się korki. Rośnie też dobowa liczba przejeżdżających samochodów. Jest to związane m.in. z dojazdem do węzła drogowego autostrady A1 w Bytomiu.  Nowy odcinek drogi skróci przejazd, tworząc dodatkowe połączenie Chorzowa Starego z DK79 oraz centrum miasta. Zwiększy się też dostępność inwestycyjna do poprzemysłowych terenów w tej części Chorzowa.

Inwestycja, choć jest jeszcze na etapie projektowania, już wznieciła sprzeciw niektórych stowarzyszeń. Budowa drogi wiąże się z wyburzeniem kilku nieruchomości  oraz usunięciem niektórych drzew rosnących w linii przebiegu drogi. Miasto z dużą uwagą wsłuchuje się we wszystkie głosy sprzeciwu, przypominając jednak, że bez inwestycji komunikacyjnych nie jest możliwy rozwój miasta i ściąganie inwestorów. Ingerencja w zieleń będzie ograniczona do niezbędnego minimum. Dodatkowo, będą przeprowadzane konsultacje społeczne, które będą miały wpływ na ostateczny przebieg drogi.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest