Sasha Boole – „ukraiński Bob Dylan” zagra w Katowicach

Sasha Boole – „ukraiński Bob Dylan” zagra w Katowicach

29 listopada 2015 Wyłączono przez redakcja

Juz dzisiaj 29 listopada 2015 – niedziela – Katowice – house gig – koncert w mieszkaniu przy ul. Wojewódzkiej o godz. 20.00 – To jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten z whisky, opowieściami i ciągłą podróżą. Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Artysta gra na gitarze, banjo, perkusjonaliach i harfie. Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie. Sasha zagrał w 2014 roku ponad sto koncertów na terenie Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Wydał też wtedy album „Survival Folk”. Jesienią 2014 roku po raz pierwszy przyjechał do Polski na trzy koncerty! Wyszły tak dobrze, że agencja koncertowa Borówka Music ponownie zaprosiła Sashę do naszego kraju – do dzisiaj zagrał cztery swoje trasy koncertowe, ale grał też jako support takich zespołów jak CeZik & KlejNuty, Henry David’s Gun, Król, Lilly Hates Roses, Lao Che i Strachy Na Lachy. Niebawem Sasha wróci do Polski – pora na kolejną trasę!

Kilka zasad akcji House Gig:

1. Limit osób na koncercie – 30 (po trzydziestej osobie – o ile tyle będzie – przestajemy wpuszczać).
2. „Wejściówka” na koncert kosztuje „co łaska” – w trakcie koncertu „puszczony” będzie kapelusz – wrzucisz, ile będziesz chciał(a). Sugerowana kwota – 10 zł (nie wypada wrzucić mniej; wypada wrzucić więcej – wszystkie pieniądze trafią go artysty, który danego dnia występuje).
3. Koncert będzie absolutnie akustyczny, dlatego prosimy o wyciszenie wszystkich telefonów i urządzeń elektrycznych.
4. Prosimy o nie nagrywanie koncertu.
5. Na koncert można przynieść swój alkohol, jedzenie i inne takie (tak – mamy lodówkę)…
6. Do mieszkania zapraszamy od godz. 20:00. Koncert rozpocznie się punktualnie o 20:30 i wtedy nie będziemy już wpuszczać publiczności.
7. Sugerujemy zabrać ze sobą kapcie/łapcie/laćki/sandały/klapki – będzie Wam cieplej w stopy. Warto mieć też jakąś poduszkę lub koc – przyjemniej jest siedzieć na kocu niż na podłodze.
8. Chcesz adres mieszkania? Pisz: borowka.music@gmail.com
9. W razie jakichkolwiek problemów, proszę dzwonić: 605 926 808 – Borówka

Akcję wspiera Pogonka House Gigs – Koncerty W Mieszkaniu: www.facebook.com/housegigspogonka oraz agencja Borówka Music www.facebook.com/borowkamusic

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest