Pies honorowym dawcą krwi

Pies honorowym dawcą krwi

30 września 2016 Wyłączono przez redakcja

Czy psiak może zostać honorowym dawcą krwi? Oczywiście, że tak. Przekonają się o tym wszyscy ci, którzy w sobotę 1 października wybiorą się na dzień otwarty w nowej siedzibie Śląskiego Centrum Weterynarii Fabisz & Stefanek w Chorzowie.

dawca krwiMieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji weterynaryjnych dla swoich czworonogów. Na pupili czekać będzie doświadczony i znany zespół lekarzy specjalistów, a także behawiorysta i dietetyk. Podczas dnia otwartego w klinice, znajdującej się przy ul. Żołnierzy Września 83 w Chorzowie, tuż obok stawów Amelung, porad udzielać będzie ośmiu lekarzy weterynarii oraz zespół techników. Otwarciu towarzyszyć będzie start cyklicznej akcji „Pieskie PrzeŻycie”. To program psiego krwiodawstwa nagradzanego odznaką honorowego dawcy Śląskiego Centrum Weterynarii. Ocali to życie niejednego czworonożnego towarzysza człowieka. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 18:00. Mieszkańcy Chorzowa będą mieli możliwość darmowego zaczipowania swojego czworonoga.

Akcja „Oznakuj swojego pupila” jest możliwa dzięki Urzędowi Miasta w Chorzowie, który już 3 rok dostarcza do kliniki darmowe mikroczipy pozwalające na szybką identyfikację zwierzaka. – Dzień otwarty będzie okazją, aby każdy skorzystał z bezpłatnej porady weterynaryjnej. Zależy nam na szerzeniu profilaktyki psów i kotów, często bagatelizowanej przez właścicieli czworonogów.

Chętnie podzielimy się z mieszkańcami Śląska naszą wiedzą i doświadczeniem – mówi dr nauk weterynaryjnych Roman Fabisz, współwłaściciel kliniki. Dzień Otwarty odbędzie się w nowo otwartej siedzibie Śląskiego Centrum Weterynarii, gdzie do dyspozycji pacjentów będzie 6 gabinetów przyjęć, blok operacyjny z salą ortopedyczną i salą chirurgii miękkiej oraz szpitalem pooperacyjnym. Obiekt wyposażono w gazy medyczne, m.in. tlen, który umożliwi personelowi udzielenie natychmiastowej pomocy w nagłych przypadkach.

nie rób gańbyW budynku funkcjonować będzie także szpital stacjonarny oraz nowoczesne laboratorium. Personel Śląskiego Centrum Weterynarii Fabisz & Stefanek, dołączając do kampanii „Nie rób gańby. Skludzej po swoim psie” będzie rozdawać darmowe worki na odchody, a przede wszystkim wyjaśni, jakie zagrożenie epidemiologiczne niesie dla ludzi, a szczególnie dla dzieci, pozostawianie psich odchodów.

(źródło UM Chorzów)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest