Zagłębie zdobyło Chorzów

30 września 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

ruch_chorzow-1-2Fatalna passa Ruchu trwa. Chorzowski klub poniósł swoją piątą ligową porażkę z rzędu. Tym razem podopieczni Waldemara Fornalika musieli uznać wyższość Zagłębia Lubin, z którym przegrali na własnym stadionie 1:2.

Waldemar Fornalik, który dzisiejszego wieczoru po raz dwusetny zasiadł na ławce trenerskiej Ruchu Chorzów, z pewnością nie tak wyobrażał sobie pojedynek z „Miedziowymi”. Powody do świętowania może mieć natomiast Piotr Stokowiec, dla którego był to mecz numer „100” w roli szkoleniowca Zagłębia Lubin. Prowadzony przez niego zespół pokonał „Niebieskich” po bramkach Łukasza Janoszki i Krzysztofa Janusa.

Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla drużyny gości. Już w trzeciej minucie, po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa z rzutu wolnego, Łukasz Janoszka strzałem głową pokonał Kamila Lecha. Odpowiedź Ruchu Chorzów była jednak błyskawiczna. Zaledwie pięć minut później Łukasz Surma popisał się znakomitym prostopadłym podaniem do Jarosława Niezgody, a ten z zimną krwią skierował piłkę do siatki. „Niebiescy” przeważali do końca pierwszej połowy, tworząc groźne akcje pod bramką przeciwnika, jednak nie potrafili wysunąć się na prowadzenie.

Po wznowieniu gry, do ataku ruszyła drużyna gości. Przyniosło to skutek w 63. minucie meczu. Po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa, piłkę ręką w polu karnym zagrał Piotr Ćwielong, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny zamienił na gola ten sam zawodnik – Krzysztof Janus -, który silnym strzałem w lewy, dolny róg, nie dał szans bramkarzowi. Chorzowianie do samego końca usiłowali zdobyć wyrównującą bramkę, jednak bez skutku. Ostatecznie trzy punkty powędrowały do Lublina.

Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin 1:2 (1:1)

0:1 Łukasz Janoszka, 3′.
1:1 Jarosław Niezgoda, 8′.
1:2 Krzysztof Janus z rzutu karnego, 63′.

Ruch: Lech – Konczkowski, Cichocki, Oleksy, Moneta – Surma, Urbańczyk (67′ Nowak) – Mazek, Lipski, Ćwielong (82′ Visnakovs) – Niezgoda (64′ Arak).

Trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Hanzel, Bargiel, Przybecki.

Zagłębie: Polacek – Tosik, Guldan, Jach, Cotra – Janus, Piątek, Kubicki, Janoszka (79′ Buksa) – Nespor (46′ Rakowski), Papadopulos (72′ Woźniak).