Na chorzowskim rynku dochodzi do wypadku…

Na chorzowskim rynku dochodzi do wypadku…

1 października 2016 Wyłączono przez redakcja

Autobus komunikacji miejskiej zderza się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem osobowym. Kierowca jadącego za osobówką vana gwałtownie hamuje, ale jest za późno – rozpędzony pojazd uderza w tył sedana. Jest wielu rannych, sytuacje starają się opanować zastępy straży pożarnej i zespoły ratownictwa medycznego. Brzmi poważnie, jednak to tylko scenariusz pokazu ratownictwa technicznego połączonego z ćwiczeniami ratowniczymi, organizowanymi przez Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

Pokaz odbędzie się w ramach II Symulacji Wypadku Drogowego w Chorzowie i zostanie przeprowadzony w poniedziałek,

  • 3 października o godzinie 12.00 pomiędzy budynkiem magistratu i Centrum Przesiadkowym.

zrzut-ekranu-2016-09-29-o-07-27-39Wcześniej (w godz. 9:00 – 12.00), przed Urzędem Miasta odbędzie się konkurs związany z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. W szranki staną chorzowscy gimnazjaliści, którzy podstawy reanimacji poznają podczas dodatkowych zajęć w szkołach. Kursy udzielania pierwszej pomocy organizowane są przez cały wrzesień we wszystkich gimnazjach w mieście – w szkoleniach weźmie udział ponad 1000 uczniów klas trzecich.

– Organizując tego typu akcję chcemy dać uczestnikom możliwość sprawdzenia w kontrolowanych warunkach praktycznej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy i nauczenia się odpowiednich zachowań i nawyków – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej. – Będzie to też okazja, by z bliska przyjrzeć się bezcennej pracy strażaków i ratowników medycznych.

W trakcie wydarzenia w godzinach 9.00 – 13.00 na Placu Hutników w Chorzowie stacjonować będzie Mobilny Punkt Poboru Krwi, w którym wszyscy chętni będą mogli oddać krew potrzebującym.

(źródło UM Chorzów)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest