Strażnicy z nową siedzibą

14 października 2016 Wyłączono przez Tomasz Breguła

p1070147Dziś o godz. 11:00 odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Straży Miejskiej w Chorzowie. Do tej pory mundurowi mieli swoją bazę przy Placu Powstańców Śląskich, teraz przenoszą się na ul. Sobieskiego 3.

W samo południe, tuż po oficjalnym otwarciu nowej siedziby Straży Miejskiej, uroczystości przeniosły się do Chorzowskiego Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3, gdzie wyróżnieni funkcjonariusze odebrali nagrody i awanse. Budynek, do którego przenieśli się strażnicy, przeszedł kompleksową modernizację obejmującą m.in. przebudowę strychu, w którym od tej pory mieścić się będzie sala konferencyjna oraz archiwa. Koszt inwestycji wyniósł blisko 2,7 mln zł.

– Mundurowi wracają do budynku przy ul. Sobieskiego 3. Przez wiele lat mieściła się tam siedziba chorzowskiej Policji, od teraz jest to adres Komendy Straży Miejskiej. Zabytkowa kamienica przeszła gruntowny remont, który objął m.in.: przebudowę klatki schodowej, zagospodarowanie dziedzińca i wymianę instalacji – poinformował Krzysztof Karaś, rzecznik prasowy chorzowskiego urzędu miasta.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest