Chodzić każdy może…

Chodzić każdy może…

3 marca 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Trwają zapisy do IV Ogólnopolskiego Marszu Nordic Walking pn. „Chodzić każdy może”. Zmagania rozpoczną się 29 kwietnia o godz. 11:00 na lekkoatletycznym boisku treningowym Stadionu Śląskiego.

Do wyboru będą dwie trasy o długości: 5 i 10 km. Nowością będzie Marsz Malucha! – Zależy nam na tym, aby na naszym marszu pojawiały się całe rodziny, bo chcemy, żeby było to Wielkie Rodzinne Święto Nordic Walking. Dlatego po raz pierwszy postanowiliśmy zachęcić do startu dzieciaki. Nie jest konieczne, aby posiadały kijki, ważne jest, aby przemaszerowały dystans 400 metrów – podkreśla Jolanta Fujawa ze Stadionu Śląskiego.

Impreza odbywa się pod obecną nazwą po raz czwarty. Dzieci nie będą musiały płacić opłaty startowej, nie będziemy im mierzyć czasu, a za przemarsz każde dziecko dostanie na mecie pamiątkowy medal. W Marszu Malucha będą mogły brać udział dzieci od 1 do 9 lat z opiekunem przy boku, trzymane za rękę lub nawet niesione na rękach, co zmusi również rodzica do aktywności fizycznej, bo będzie musiał pokonać marszem 400 m – dodaje Jolanta Fujawa.

Zgłosić chęć uczestnictwa w marszu można m.in. na stronie. www.stadionslaski.pl.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest