Wyruszą na Islandię

Wyruszą na Islandię

20 kwietnia 2017 Wyłączono przez Tomasz Breguła

Wiemy już gdzie pojadą w tym roku członkowie Teamu Rowerowego NINIWA! Tym razem wybiorą się na… Islandię.

Pierwsza wyprawa przygotowawcza NINIWA Team przed tegoroczną „Operacją Rozpoznanie: Nowy Początek” ruszyła 18 kwietnia. Podobnie jak w zeszłym roku, także i w tym aura nie rozpieszcza rowerzystów. Kiedy po porannej mszy św. wyjeżdżali z Lublińca, termometry wskazywały zaledwie dwa stopnie powyżej zera. Pogoda jednak nigdy nie odstraszała rowerzystów aspirujących do dołączenia do wyprawy prowadzonej przez o. Tomasza Maniurę OMI.

W tym roku zgłosiło się już ponad 120 chętnych osób! 20 z nich zniechęciła już sama pogoda. O miejsce w 40-osobowym składzie walczy pozostałych 100 rowerzystów! Z powodów logistycznych liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zapisów oraz sprawne przejechanie dwóch wypraw kwalifikacyjnych – to konieczność przy tak dużym zainteresowaniu.

– Po wieczornej odprawie organizacyjnej w Poniedziałek Wielkanocny, nazajutrz grupa wyruszyła w pięciu kolumnach i w trybie charakterystycznym dla NINIWA Team, czyli bez planu na nocleg, ze wszystkimi bagażami na rowerach, oczywiście z namiotami i gotowością do spania pod chmurką. Zgodnie ze swoimi założeniami, przejeżdżają minimum 150 km dziennie – informuje Krzysztof Zieliński ze Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA.

W zeszłym roku ekipa o. Tomasza Maniury OMI okrążyła Morze Czarne pod hasłem „Ostatnie Okrążenie”. Z założenia miała to rzeczywiście być ostatnia taka wyprawa NINIWA Team i w pewnym sensie była. Skończyła się bowiem era wypraw, w której każda następna jechała dalej, szybciej, w więcej osób. – W tym roku w Kokotku wiele się zmienia – prężnie działa NINIWA Bud, powstaje Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA, a wszystko to w nowej szacie graficznej – innymi słowy – nadchodzi nowe! – dodaje Krzysztof Zieliński.

Między innymi dlatego z hasłem „Nowy Początek” wystartuje w tym roku również i nowa wyprawa w nieco zmienionej formie. Trasa jest krótsza, Team również po raz pierwszy w historii skorzysta wpierw z samolotu, by dostać się na start wyprawy. W tym roku celem jest Islandia, którą rowerzyści okrążą pomiędzy 9 sierpnia a 2 września, pedałując w egzotycznym otoczeniu lodowców, wulkanów i gejzerów.

Nazwa tegorocznej wyprawy na Islandię to „Operacja Rozpoznanie” – tym razem rowerzyści będą ofiarowywać przejechane kilometry w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

***

W 2010 roku powstała pierwsza książka, zawierająca zredagowane, codzienne relacje z podróży do Jerozolimy. Od tego czasu zainteresowani losami „pielgrzymów”, każdego roku mogą zapoznać się z opisem kolejnych wypraw. Przy okazji wydania książki, rowerzyści spotykają się z czytelnikami w ramach cyklicznych spotkań Starochorzowskiego Klubu Podróżnika.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest