Wypadek na DTŚ w Chorzowie. Jedna osoba nie żyje.

Wypadek na DTŚ w Chorzowie. Jedna osoba nie żyje.

6 maja 2017 Wyłączono przez redakcja

Chorzowscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, który miał miejsce dzisiaj na DTŚ. Kierujący osobowym seatem, stracił panowanie nad autem i uderzył w filar wiaduktu. W wyniku obrażeń doznanych na skutek wypadku poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło około godziny 17 w rejonie ul Gałeczki. Jadący Drogą Trasą Średnicową w kierunku Katowic z niewyjaśnionych przyczyn zmienił swój tor jazdy  i uderzył czołowo w filar wiaduktu. Siła uderzenia była tak duża, że fragmenty pojazdu znajdowały się nawet kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia. Kierowca osobowego seata poniósł śmierć na miejscu wypadku.

Na podstawie tego tragicznego w skutkach zdarzenia apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności nie tylko na miejscu wypadku drogowego, ale również kolizji drogowej. Tak, aby w zdarzeniach, gdzie uszkodzeniu uległ tylko pojazd nikt z uczestników nie ucierpiał. Pamiętajmy, aby w pierwszej kolejności zapewnić sobie i innym uczestnikom zdarzenia bezpieczeństwo.

Zgodnie z art. 44 Ustawy ”Prawo o ruchu drogowym” z 20 czerwca 1997r. (Dz.U. Nr 58 poz. 515 z późniejszymi zmianami) kierujący pojazdem lub inny uczestnik jest obowiązany:

  • zatrzymać pojazd, nie powodując przy tym zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przedsięwziąć odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu wypadku – oznakować miejsca zdarzenia trójkątami ostrzegawczymi oraz włączyć światła awaryjne w pojazdach uczestniczących w zdarzeniu drogowym.
  • udzielić niezbędnej pomocy ofiarom wypadku oraz wezwać Pogotowie Ratunkowe i Policję,
  • pozostawić samochód uczestniczący w wypadku na miejscu (oczywiście gdy nie powoduje on zagrożenia dla innych uczestników ruchu),
  • na żądanie osoby uczestniczącej w wypadku należy podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej,
  • nie podejmować czynności, które mogłyby utrudnić ustalenie przebiegu wypadku,
  • pozostać na miejscu zdarzenia, a jeżeli wezwanie Pogotowia lub Policji wymaga oddalenia się po wezwaniu niezwłocznie powrócić na to miejsce.

Wzywając służby ratownicze wystarczy powiadomić jedną służbę dzwoniąc na numer ratunkowy 112, 997, 998 lub 999. Nie ma potrzeby informowania każdej ze służb oddzielnie, ponieważ dyżurni bądź dyspozytorzy odbierający zgłoszenie automatycznie kierują na miejsce zdarzenia wszystkie potrzebne służby. W trakcie rozmowy oprócz swoich danych i informacji o miejscu zdarzenia staraj się podać liczbę osób rannych oraz dodatkowe informacje (np. zakleszczenie rannych, wycieki paliwa z pojazdów) które mogą pomóc w określeniu wysłania na miejsce specjalistycznego sprzętu technicznego.

Jeśli jesteś świadkiem zdarzenia drogowego, widzisz że na miejsce nie dojechały służby ratunkowe zatrzymaj się i zobacz co się stało, a w razie potrzeby udziel pomocy poszkodowanym. Sytuacja zmienia się jeżeli są służby ratunkowe, wtedy, nie blokuj ruchu, nie przeszkadzaj w wykonywaniu czynności na miejscu zdarzenia.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest