25.08. Dzień Polskiej Żywności

25.08. Dzień Polskiej Żywności

24 sierpnia 2017 Wyłączono przez redakcja

25 sierpnia to szczególny dzień dla polskich produktów. Jest to dobra okazja do pogłębienia wiedzy o smakach polskiej kuchni, sięgnięcia po wyroby lokalnych oraz tradycyjnych producentów. Coraz częściej mówi się o modzie na jedzenie regionalne, na poszukiwanie lokalnych źródeł dostaw świeżych warzyw, wędlin czy nabiału.

Polacy chętnie powracają do smaków dzieciństwa i tego rodzaju żywności szukają również na półkach sklepowych. Jak wynika z badania „Konsument na rynku żywności tradycyjnej i regionalnej” przeprowadzonego na zlecenie E.Leclerc, do najpopularniejszych produktów z  tej kategorii należą  wędliny, które wskazało 33% badanych, pieczywo (24%) i sery (20%). Ponad połowa Polaków, wybierając wyroby regionalne czy tradycyjne, kieruje się dobrem polskiej gospodarki.

Odpowiedzią na te potrzeby konsumentów jest kampania „Nasze Regiony Mają Talent”, którą cyklicznie organizuje E.Leclerc. W ramach niej przygotowywane są specjalne katalogi, poświęcone szczegółowej charakterystyce polskich regionów oraz lokalnym producentom m.in. serów, przetworów mięsnych czy małym browarom. Podczas akcji przeprowadzanych przez E.Leclerc, w sklepach pojawia się przestrzeń dedykowana produktom regionalnym. Kolejna edycja wystartuje 29 sierpnia i potrwa do 10 września.

 „Zainteresowanie E.Leclerc produktami regionalnymi czy tradycyjnymi wynika ze specyfiki naszych sklepów – mówi Edyta Tkaczyk, Prezes E.Leclerc Lublin Zana. Większość z nich to rodzinne firmy, mocno zakorzenione w lokalnych społecznościach, a tym samym silnie związane z lokalnymi rynkami producentów żywności. Podczas akcji Nasze Regiony Mają Talent, część wyrobów cieszy się taką popularnością, że na stałe wchodzi do oferty sklepów w wielu miastach Polski. Tak stało się między innymi z serem korycińskim czy wędlinami z Borów Tucholskich. Obecnie współpracujemy z wieloma dostawcami lokalnymi, którzy regularnie dostarczają nam swoje produkty. Widzimy wzrost zainteresowania naszych klientów tego rodzaju żywnością, dlatego zaangażowaliśmy się w jej promocję i wciąż poszukujemy interesujących  producentów.” – podkreśla E. Tkaczyk.

ABC Konsument na rynku sprzedaży – pdf do pobrania

(artykuł sponsorowany)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest