Zwrot kierunku orkanu Ofelia, który zmierzał nad Polskę!

Zwrot kierunku orkanu Ofelia, który zmierzał nad Polskę!

13 października 2017 Wyłączone przez redakcja

Polskę obiegły wstrząsające informacje o orkanie Ofelia, który zmierza w kierunku naszego kraju. Wiadomość o tym, że pędzi on w naszą stronę jest jak najbardziej prawdziwa, jednak okazuje się, że Ofelia nie przejdzie bezpośrednio nad naszym krajem.

Dzięki uprzejmości stormguard.pl otrzymaliśmy animację przedstawiajacą prognozę przemieszczania się orkanu.  Wiele wskazuje na to, że orkan Ofelia powinien rozbić się o Wyspy Brytyjskie, (ok. wtorku 17.10 w godzinach wieczornych),  a do nas dotrzeć już w nieco słabszej rozwianej wersji. Możemy jednak odczuć jego skutki. Obecna prędkość orkanu to 115 km.h a porywach nawet do 137 km/h. Prędkość przemieszczania się Ofelii to 4 km/h. Za następne kilkadziesiąt kolejnych godzin mogą występować nad Polską porywy wiatru o prędkości od 60 do nawet 90 km/h, (od poniedziałku tj, późnych godzin wieczornych nawet do porannych godzin w środę), nie powinny powodować takich szkód, jak miało to miejsce w przypadku „Ksawerego”. Apelujemy jednak o zachowanie ostrożności.

Pragniemy nadmienić, że stormguard – to system wykrywania i lokalizacji wyładowań atmosferycznych jest Projektem innowacyjnym z uwagi na możliwość wdrożenia go bezpośrednio u klienta (komercyjnego), oraz ze względu na niski koszt instalacyjny, a jego technologia opiera się na najbardziej zawansowanym systemie (North American Lightning Detection Network), który w Polsce nie był stosowany. Wdrożony został przez naszą chorzowską firmę graficom poprzez zastosowanie innowacyjnej technologii sposobu transmisji danych od urządzeń Systemu Strike Guard. Wykorzystuje on współcześnie zaawansowane technologie transmisji danych dla potrzeb przemysłowych za pomocą zaawansowanych technologii światłowodowych, przetwarzając sygnał optyczny i jego własności stosując technologię uniknięcia fałszywych alarmów.
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest