26. Finał WOŚP na Śląskim w Chorzowie

26. Finał WOŚP na Śląskim w Chorzowie

6 stycznia 2018 Wyłączone przez redakcja

Chorzów po raz czwarty zaprasza na 26. Finał WOŚP na Śląskim w Chorzowie. 14 stycznia scena stanie przed Stadionem Śląskim, a uczestnicy za datek do puszki z serduszkiem będą mogli zwiedzić Kocioł Czarownic. Koncerty rozpoczną się o godzinie 14:00, a gwiazdami wieczoru będą Miuosh i NeuOberschlesien. 26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

finał WOŚP w ChorzowieWielkiemu finałowi w Chorzowie towarzyszyć będą wydarzenia sportowe: m.in. Bieg z Sercem w Parku Śląskim i maratony zumby oraz crossfit na obiektach Stadionu Śląskiego. Wydarzenie zakończy Światełko do Nieba, które rozbłyśnie o godzinie 20:00.

Tym razem Orkiestra zagra na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Do wielkiego święta przyłączą się więc także mali pacjenci z Zespołu Szpitali Miejskich – na oddziałach przy ul. Truchana zorganizowane zostaną animacje, gry i zabawy dla najmłodszych i ich opiekunów. – W zeszłym roku w Chorzowie kwestowało ponad 200 wolontariuszy WOŚP, którym udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. 26. Finał WOŚP na Śląskim w Chorzowie.

Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórki publiczna, która odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie, oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP. Trwa wtedy także całodniowa transmisja telewizyjna relacjonująca przebieg akcji, która emitowana jest na antenie ogólnopolskiej stacji telewizyjnej. Od zeszłego roku partnerem telewizyjnym Fundacji jest Grupa TVN.

Mam nadzieję, że podczas 26. finału pobijemy kolejny rekord – mówi prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Organizatorami Finału WOŚP w Chorzowie są: Urząd Miasta w Chorzowie, Śląski Urząd Marszałkowski, Stadion Śląski i Park Śląski

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest