Analitycy: w przyszłym tygodniu możliwe podwyżki cen paliw na stacjach

Analitycy: w przyszłym tygodniu możliwe podwyżki cen paliw na stacjach

9 kwietnia 2018 Wyłączone przez redakcja
W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych raczej wzrosną – prognozują analitycy. Wskazują, że w ostatnich dniach ceny nie rosły, ale za wyhamowaniem podwyżek stoi spadek marż sprzedawców.

w przyszłym tygodniu możliwe podwyżki cen paliw na stacjach

Archiwum Fot. PAP Andrzej Grygiel / Andrzej Grygiel

W ocenie portalu e-petrol.pl, wyhamowanie podwyżek cen paliw na rynku detalicznym w ostatnich dniach jest pozytywnym zaskoczeniem, które wynika głównie z topniejących marż właścicieli stacji. Zarobek jest już jednak tak mały, że w nadchodzącym tygodniu wzrost kosztów tankowania wydaje się być nieunikniony, a kierowcy muszą się jednak liczyć z tym, że za tankowanie będziemy płacić więcej – uważa portal.

Według e-petrol.pl, w przyszłym tygodniu średnie ceny benzyny 95 będą w przedziale 4,68-4,79 zł za litr, oleju napędowego 4,59-4,71 zł za litr, a autogazu 2,02-2,08 zł za litr.

W ocenie BM Reflex kolejne epizody w potencjalnej wojnie handlowej USA-Chiny wyraźnie ograniczyły potencjał do wzrostu cen ropy. Na sprzyjające spadkom cen wydarzenia – m.in. wysoka produkcja w Rosji, ale także w USA – wskazuje również e-petrol.pl

żródło

(PAP) autor: Wojciech Krzyczkowski

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest