Ok. 50 tys. motocykli na zjeździe w Częstochowie

9 kwietnia 2018 Wyłączone przez redakcja
Około 50 tys. motocykli z całego kraju pojawiło się w niedzielę pod Jasną Górą na jubileuszowym XV Motocyklowym Zlocie Gwiaździstym im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec-Peszkowskiego.

Ok. 50 tys. motocykli na zjeździe w Częstochowie

PAP © 2018 / Waldemar Deska

Dla wielu miłośników motocykli coroczne spotkanie w Częstochowie to oficjalne rozpoczęcie sezonu i okazja, by pomodlić się o bezpieczeństwo na drogach.

Podobnie jak inni motocykliści Wróblewska cieszyła się z dobrej pogody podczas Zlotu. „Daj Boże, że ta Opatrzność na rozpoczęcie sezonu tak zadziała na nasze umysły i serca, że będziemy bezpiecznie jeździć przez cały sezon, że będziemy uważać na to, co robimy, że będziemy dla innych wyrozumiali na drodze” – dodała.

Podkreśliła, że spotkanie motocyklistów na Jasnej Górze ma wymiar religijny, patriotyczny, ale i charytatywny – jego uczestnicy zbierają pieniądze, żeby wesprzeć Polaków na Wschodzie.

Część motocyklistów gromadziła się na błoniach jasnogórskich od rana, a druga część przyjechała w zorganizowanej kolumnie z Górki Przeprośnej, z obrzeży Częstochowy. Głównym punktem pielgrzymki była msza, odprawiona w południe na szczycie jasnogórskim.

Motocykliści nie byli jedyną zmotoryzowaną grupą, która w ten weekend pielgrzymowała do Częstochowy. W sobotę i w niedzielę na Jasnej Górze odbywała się też 6. Pielgrzymka Karawaningowa. W tym roku przybyło na nią około 500 załóg, a w nich ok. 1,5 tys. osób. Do sanktuarium przyjechali użytkownicy przyczep kempingowych i kamperów z całej Polski.

(PAP) autor: Krzysztof Konopka

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest