Katowice. Seminarium: Innowacyjne metody w doradztwie zawodowym

Katowice. Seminarium: Innowacyjne metody w doradztwie zawodowym

11 czerwca 2018 Wyłączone przez redakcja

Fundacja Imago zaprasza do udziału w seminarium poświęconym tematyce innowacyjnej metody poradnictwa kariery autorstwa Normana E. Amundsona. Seminarium odbędzie się 26 czerwca 2018 w Katowicach.

Innowacyjne metody w doradztwie zawodowymSeminarium stanowi podsumowanie praktycznych doświadczeń związanych z adaptacją metody Aktywnego zaangażowania (Hope-filled engagement) i rozwojem nowych narzędzi poradniczych w Polsce. Fundacja Imago wraz z grupą instytucji rynku pracy oraz reprezentujących ich doradców zawodowych, przy udziale ekspertów zagranicznych, współpracujących bezpośrednio z N. E. Amundsonem, pilotażowo wdrażała metodę na terenie trzech województw.

Poradnictwo wg metody Aktywnego zaangażowania oferuje innowacyjny system pracy indywidualnej z klientem, w oparciu o całościową teorię, metodę, poprzez unikalne techniki i narzędzia. Narzędziownia autorstwa N. Amundsona zastosowana do indywidualnych rozmów doradczych pozwala na istotne metodyczne wzbogacenie warsztatu doradcy i poszerzenie repertuaru reguł postępowania doradcy zawodowego(w stosunku do tradycyjnych).

Podczas seminarium uczestnicy będą mogli zapoznać się z efektami pracy, narzędziami stosowanymi w pracy z klientem i podstawami teoretycznymi poradnictwa Hope-filled engagement. W wydarzeniu wezmą także udział zagraniczni eksperci, którzy rozwijali metodę na terenie Skandynawii i wspierali opracowanie koncepcji jej adaptacji do warunków polskich. Ponadto wspólnie z zaproszonymi gośćmi – ekspertami krajowymi i zagranicznymi – będziemy rozmawiać o szansach dla rozwoju poradnictwa kariery w instytucjach rynku pracy w Polsce.

Seminarium podsumowujące efekty realizacji projektu „Przestrzeń rozwoju! Adaptacja metody zintegrowanego doradztwa rozwoju kariery dla młodzieży” odbędzie się dnia 26 czerwca 2018r. w Park Hotel Diament w Katowicach, ul. Wita Stwosza 37. Udział jest bezpłatny.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o przesyłanie zgłoszeń do dnia 18.06.2018r.: mailowo na adres biuro.rybnik@fundacjaimago.pl lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem 504 565 301.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest